עבור לתוכן

Omer Lanis

חבר חטיבה
 • הודעות פעילות

  428
 • הצטרפות

 • ביקור לאחרון

 • Days Won

  10

כל דבר שפורסם על-ידי Omer Lanis

 1. עם שיטת השמע החדשה של ואטסים נוכל לעבוד כפקח אחד על שני התדרים
 2. אהלן, בשבועות האחרונים קרו מקרים שואטסים לא מכירים בעמדה שלנו כעמדה אמיתית ברשת... ממה ששמתי לב, אלו העמדות: LLSC_CTR, PLUTO_CTR , LLEK_TWR. אשמח לטיפול הקשורים בדבר.. https://forums.vatsim.net/viewtopic.php?f=26&t=69481&start=150
 3. זה בתקופת נסיון, הצפונה שולט מירושלים דרומה לנבטים ומערבה לחצרים בערך, בדרומי בכל השאר (בכל הבקעה, ודרומית לקו נבטים חצרים)
 4. אלירן הכוונה ב"חגב התפצל" היא שאם תטוס במציאות בדרום אתה תעבור ערוץ מ"חגב צפוני" ל"חגב דרומי" או להפך, ותדבר עם 2 אנשים שונים (תיאורטית)
 5. על פי מה שיניתם את תדר פלוטו? התדר עדיין 118.40... אם כבר אז תדר חגב שהשתנה (או התפצל יותר נכון)..
 6. בהצלחה ליאב וטל! מקווה שיפיח קצת חיים בנתיבי הCVFR השוממים ברשת... פה לכל התייעצות, שאלה, או בקשה!
 7. וואלה חידשת לי! תמיד טוב לראות איך הדברים נראים באמת😃
 8. אם תקראו בפמת תחת אזורים אסורים ומוגבלים לטיסה, תראו את "אסור לטיסה יהודה ושומרון", שמחולק ל-3 חלקים. החלק הצפוני והדרומי מגובה הקרקע עד גובה 8' מעפ"י. החלק המרכזי (החלק שמתחת לTMA) מהקרקע עד 8', עם סייג שלמטוסים תחת פיקוח TMA (בן גוריון) מותר לרדת לגובה 6'. חוץ מזה יש סייג נוסף לגבי תהליך 26 שחורג גם מתחת לגובה 6'. סייג נוסף הוא נתיב אז"מ חוצה איו"ש, נתיב חדש יחסית (נפתח בסוף 2017) בין מכולה לעולש (רודוי פרסם תמונות מטיסה עליו בסימולטור פעם אם אני זוכר נכון). גובה הנתיב 2500' לשני הכיוונים והוא נמצא על תוואי שטח חקור. כל כלי שטס שם חייב להפעיל זעט ולהיות בקשר רציף עם פלוטו. ל
 9. ברשת עמדה כזו לא רלוונטית, תפקידה הוא ביטחוני ובמציאות היא חשובה כמעט רק לחיל האוויר ומעט מאוד לפיקוח עצמו. ברשת אין לנו חיל האוויר שצריך עמדה כזו. פרקטית, כל עוד אין ניקוסיה, תקרא למטוס מוקדם ותוודא מולו את מספר הזעט שלו. זה הכי טוב שיש לנו לדמות את זה. עבודה מיותרת גם לנו וגם לטייסים...
 10. שאלה למבייני עניין - איך מתייחסים בב"ג לשטחי הרשות הפלסטינית? הCTR מגיע ממש עד שם, ומטוסים בתהליכים ל30 LDA וILS X 26 עוברים בתוך מעל איו"ש מתחת לגובה 6, הגובה המוגדר בפמת לסגירת שדה בתוך הTMA... איך זה עובד?
 11. היום קרה לי שמטוס מעמאן לקהיר נתן לעצמו בלי שום פקח מחובר דיירקט שחוצה לנו את המרחב בקו באר שבע בערך... יצרתי איתו קשר והוא חצה בקשר איתי לסיני. חשוב לציין שהוא הקשיב להוראות שלי ומילא אותן במלואן. תמונה להמחשה:
 12. כמו שאתם בטח יודעים, ב9.11.17 פורסם עדכון גדול לפמת, שכלל מפת IFR חדשה ושונה לחלוטין (שמות ומיקומים, תהליכים, נתיבים), בועות ונתיבי אזמים ועוד. מסמך שמפרט את כלל השינויים נמצא באתר רת"א. אולי יש יודעי דבר בפורום שיכולים להגיד מה הרציונאל מאחורי שינוי שמות של נקודות קיימות? לדוגמה, ALROD הפכה לADLOD, KAFRI הפכה לPEPIR... מה הרעיון? איזה סיבה יכולה להוביל לזה?
 13. כל הכבוד דניאל, הוסמך גישה במבחן הראשון, פקח מבטיח! עוד נתראה בתל אביב ברכות!
 14. מקווה שיעלה סיכום לטובת אלה שלא יכלו להגיע...
 15. אז מה חדש: שינוי שמות נקודות מכשיריות ונק קרקעיות בב"ג RNP Y דפיות לאסף רמון דפיות לנגב עוד משהו שפספסתי?
 16. בלישה אתה לא מפסיק להפציץ! רק חבל שבאמצע שבוע... בהצלחה!
 17. לוחצים על SCT בשורה העליונה, ליד שם הסקטור שפועל, ואז load profile או משהו בסגנון
 18. אני משתמש בפרופיל הראשי "TelAviv_DETAILS.prf". ככה גם שאני טוען את "ground_only_Details.asr" הוא עובד כמו שצריך. אני חושד שכאן נמצאת הבעיה. אחד מפקחי הקרקע מתנדב לנסות לטעון את הקובץ PRF הזה ולדווח תוצאות?
 19. כפי שכתב פרחי: כאשר פקח מסמן בטג שמטוס ב״פושבק״ במידה והמטוס שם טרנספונדקר צ׳ארלי מבטל את האפשרות לפקח הקרקע לשנות את הטג ״מפושבק לטקסי״ למה זה? אין אפשרות לסדר את זה? נוצר מצב שהוא סימן ״פושבק״ והטייסים שמו צארלי ונתקעו עם טג פושבק במהלך טקסי. נתקלתי בבעיה הרבה פעמים בהשגחות על קרקע, עכשיו הבעיה הזו היא משהו שנוצר בתקופה האחרונה, לי לא קרתה מעולם. ניסיתי להעביר את הסקטור שקיים אצלי לאחד מחניכי הקרקע, לא זוכר אם זה פתר את הבעיה, ממליץ לבדוק זאת. אם זה יעבוד ממליץ להפיץ מחדש סקטור קיים מהמחשב של אחד הותיקים שאין לו את הבעיה.
 20. ושכרגע לא בשימוש על ידי החטיבה עד שמחלקת מבצעים תודיע אחרת
 21. תוכל לפרט על הנקודה הזו?שיהיה תקוע שם, שאר התנועות הולכות לw1,w2, זה לא חוסם אותם...
×
×
 • יצירת חדש...