עבור לתוכן

כבר שמרת לעצמך סלוט לאירוע הקרוב מניו-יורק? לפרטים נוספים לחץ כאן.

Gal Cohen

חבר חטיבה
 • הודעות פעילות

  45
 • הצטרפות

 • ביקור לאחרון

 • Days Won

  1

Gal Cohen last won the day on אוקטובר 18 2016

Gal Cohen had the most liked content!

אודות Gal Cohen

 • דרגה
  Member

מבקרים אחרונים

757 צפיות בפרופיל
 1. הסימולטור הזה נראה מדהים אין ספק, לדעתי פוטנציאל לנוק אווט בשוק. קצת דעה לא פופולרית אולי, כמובן בהסתייגות, סימולטור שעוד לא יצא בכלל כן? אבל, אני מאוד לא חובב גישת הפוטוריל עליו נבנה אוטוגן בעזרת ai. נכון, זה נראה מדהים אין ספק, הם גם שכללו את זה, זה באמת המקסימום שאפשר להפיק היום מהגישה הזו. למה אני לא חובב? איך נראים אותם עצים ובתים מקרוב? יהיה מה שיהיה מודלים איכותיים עם PBR ועוד פ'יצ'רים כאלה ואחרים תמיד יראו יותר טוב מai שבונה אותם. איך תיראה ישראל? המקור הוא bing maps, מה עם בעיות כמו הבדלים צבעים? מה עם עונות? ובכללי, זו גישה שמנטרלת בעיניי כל "דינאמיות" של העולם. נכון זה סימולטור טיסה אבל אפשר לומר למה מלכתחילה צריך את בכלל פירוט בערים בסימולטור, זה עדיין נופל תחת קטגוריית "גיימינג" בעיניי לפחות באספקט הגראפי. זה אכן נראה כמו next gen במונחי סימולטור, לדעתי עם גישה אחרת אפשר להשיג תוצאות טובות יותר, אבל לזכות מייקורוספט יאמר שהסימולטורים האחרים (ובזה אני מתייחס בעיקר לxp) עדיין רחוקים מלהפוך את מה שעושים לאידאלי ביחס אליהם. אבל החדשות הטובות (כי תחרות וזה) הן שלדעתי XP לפני פיק גדול גם הוא, מעבר לVulkan/Metal בסוף שנה זה החלק "הפחות" מעניין. מה שמעניין מה הם יעשו עם כל היתרונות של ה API הזה, עצם המעבר לא מבטיח כלום, כן נותן כלים מעולים ומודרניים ליצור סימולטור שנראה לא פחות טוב מזה.
 2. זה נראה מהgateway, מאגר של שדות תעופה שיוצרי XP עשו. מי שמעלה שם זה פשוט משתמשים שאוהבים לעשות סינרים, משתמש בספריית האובייקטים והטקסטורות שמגיעות עם הסימולטור ובונים, לאחר מכן זה עובר ביקורת וכל סינרי מאושר נכנס לדיפולט של הסינרים ב XP בעדכון הבא. זה הפתרון של XP לבעיה בזמנו שלא היה הרבה שדות תעופה בתלת מימד out of the box, פתרון מדהים בעיניי.
 3. זה חיתוך DSFים, אחד עם פוטוריל השני בלי, כנראה משהו שהגדרת בortho4xp שגרם לכך שזה יוריד רק את החלק הזה, חפש הגדרה של הורדת פוטוריל בהתאם למיקום נוכחי, תלוי על איזה נ.צ. הגדרה ולאיזה dsf זה נכנס ואם זה מופעל תנסה לכבות או להרחיב את השטח שאתה מוריד.
 4. שניהם CPU bound בגלל קוד מיושן. באשר ל P3D לא יודע אם בכלל הם בכלל מעוניינים לשפר את זה כי להם את הצרכים שלהם וזה בא לידי ביטוי בהתאם לרשיונות (אמנם אפשר להשתמש בגרסה אקדמאית כביכול אבל כשהסימולטור לא מיועד מראש למי שמשתמש בו באופן פרטי כתחביב שיצפה לזה שהעדכונים העתידיים לא יענו על צרכיו). לגבי XP, המנוע שלהם נכתב מחדש על Vulkan\Metal, התהליך אמור להיות מושלם ב2020 (בטא בסוף השנה הזו), אומנם בהתחלה השיפור בביצועים לא כזה משמעותי ביחס למצופה (למרות שמה שהראו ב flightsimcon נראה טוב מבחינת ביצועים), השיפור האמיתי יגיע אחר כך כשיהיה כבר סימולטור שרץ יציב על API מודרני על כליו שמאפשרים לפתח את הסימולטור ביותר יעילות מכל בחינה. המטרה שלהם זה להביא את XP לסטנדרטים של גיימינג מודרני (סליחה מראש, אבל סימולטור ביתי נכנס תחת קטגוריית גיימינג בגדול) מבחינת ביצועים.
 5. Xp לא משתמש בכל ליבות המעבד למעט דברים כמו מודל טיסה, ai, קריאת סינרי וכדומה. הסימולטור בתהליך מעבר לapi מודרני ומשם נפתחות הרבה מאוד דלתות לשפר את הביצועים והגרפיקה לסטנדרטים של היום, בנוסף שימוש מלא בכל ליבות המעבד. כך גם דברים כמו atc חדש, מים חדשים (כולל שיפור מודל המטוסים על המים) ועוד שנמצאים בהולד עד שעוברים ל api חדש (כי אחרת צריך לכתוב מחדש פחות או יותר הכל, כי למעשה כל המנוע של הסימולטור נכתב מחדש)
 6. נראה הזיה. הקונספט של stream לכל הפירוט הזה הוא לא חדש ו outtera עושים את זה כבר תקופה, אבל הם משתמשים גם במפות בינג באופן חופשי(כי זה שלהם הרי) כדי למדל את כל העולם. אם זה יהיה באמת פלייט סימולטור על כל המשתמע מכך זה גיים אובר לשאר, אבל אני מאוד סקפטי אם חברות כמו PMDG ו ORBX עושות תכנונים לסימולטורים אחרים ועוד ללונג ראן בעיניי זה יכול להעיד ש 1) או שהם לא היו מודעים לדבר הזה, ואז נשאלת השאלה על איזה בדיוק שיתוף פעולה עם הקהילה מייקרוסופט מדברים במהלך הפיתוח של הסימולטור. 2)מודעים לזה, אך כנראה שמדובר במנוע גראפי מרשים מאוד ותו שזה flight עושה קאמבק.
 7. והגישה בחיפה יפה, טייסל מחו"ל שיטוס ללרנקה או איזה סנטוריני ייראה שיש סינרי טוב ירצה לנסות לטוס לפה באיזה SAAB או ATR. בנוסף, התכנון ליצור ספריית אובייקטים איכותית של אוטוגן לארץ, לשימוש עתידי במידה ו. כל מה שקשור ספציפית לחיפה (שדה תעופה, landmarks...) יהיה בתיקייה נפרדת. חלק גדול מהסינרי זה עבודה על config files ושבירת ראש טיפה, ברגע שהשלב הזה מוכן אפשר להתקדם מהר, רק צריך עזרה במידול
 8. לא באמת משנה כל עוד יש אקספורטר מתאים. נוסף בעריכה: כן משנה עם זאת נושא הטקסטור, לא באיזה תוכנה, אלא יש כמה אלמנטים בטקסטור שצריך לתאם למען הביצועים (וכי XP עובר ל metal/vulkan וזה יעזור מאוד בנושא הזה). תודה רבה! החלק הקשה כרגע זה למצוא זמן להתחיל בנימה זו אני חשבתי שוב, לא רציתי לגלות בדיוק לאן הסינרי המתוכנן כדי לא ליצור סתם ציפיות כי הרי זה בגדר רעיון. לנתב"ג יש סינרי של דוד רוזנפלד בעבודה, רוצה להאמין שיועבר גם ל XP כמו שהוא עושה עם הסינריז האחרונים שלו. לרמון יש סינרי בפיתוח שנראה טוב, על שניהם חשבתי (במיוחד רמון), אבל אין טעם לכפילויות. הסינרי המתוכנן הוא לחיפה והסביבה שלה, מה זה יכלול על זה אדבר במידה וייצא לפועל, יש לי הרבה תכנונים בראש, מה שכן בטוח שהסינרי אמור להיות מאוד גדול ומפורט, לא חושב שאנשים פה מבינים מה אפשר לעשות עם XP11. בהזדמנות זו אשמח לפידבק בנושא הבחירה, אני חושב שחיפה זו בחירה מאוד הגיונית לאור הנסיבות, פותח דלתות חדשות במרחב האווירי הישראלי ברשת ללא מעט טיסות לקפריסין/יוון וכמובן תעופה קלה.
 9. *מתנצל על הפרסום גם בפורום הזה, פשוט מבין שלעתים לאנשים יש בעיה עם ההרשאות עם פורום פיתוח ואני לא רוצה שחבר'ה יפספסו, אחרי הכל זה למטרה טובה אז החיידק של ליצור לסימולטור מכה בי, הבעיה היא מחסור בזמן ושייצא לי לעבוד על הסינרי המתוכנן רק בסופשים, וגם לא בכולם.. מידע על הסינרי יפורסם רק כאשר אדע שאכן הכיוון חיובי וזה מתחבר איך שאני רוצה, זה פרויקט גדול מאוד שייקח הרבה זמן לפתח. הפיתוח הוא ל XP11, אך אין לי בעיה בשלב שבו הסינרי כבר מוכן לשתף את החומרים עם מי שרוצה להמיר ל P3D. אני צריך אנשים שיש להם זמן פנוי במהלך השבוע, ויודעים למדל אובייקטים ברמה גבוהה, וכמובן צריך אנשים למען המוטיבציה כך שאראה שהסינרי מתקדם גם במהלך השבוע ולא רק כשאני אוכל לעבוד עליו
 10. המגדל החדש של ניב טסלר/בר רודוי שניהם עבדו על נתב"ג ל fsx/p3d.
 11. גרסה הבאה של Ortho4xp עם השרת של בזק. היא קיימת כבר ב github די מזמן, לא יודע לגבי הדרופבוקס של היוצר.

ATC ONLINE

Coming Soon!.

HAPPY B-DAY

Coming Soon!.

UPCOMING EVENT

Coming Soon!.

×
×
 • יצירת חדש...