עבור לתוכן
Amir Paz

אז והיום

Recommended Posts

אהלן חברים,

אני עוסק בימים האחרונים בגיוס כוח אדם.  כוח אדם ל VATIL ובכלל לאזור כולו (אפריקה והמזרח התיכון).

את האמת, אני קצת עייף.  עייף מלדחוף וליזום רעיונות בעולם הווירטואלי, עייף מלהשקיע ועשות את התפקיד שלי.  לעייפות הזו אין קשר אלי או לתחושות שלי, יש פה קשר ישיר לעובדה שקשה מאוד מאוד מאוד מאוד למצוא חבר'ה שיש להם את המרץ שהיה לנו, הצוות, לפני 11 שנים שהקמנו את VATIL. 

כמובן שאנשים משתנים וממשיכים הלאה, חלק נשארים אגב.  אני לא מחפש את אלו שנמצאים פה 200 שנה.  אני מחפש חבר'ה צעירים שרוצים לקחת את העולם הווירטואלי קדימה.

בדיוק כמו שאנחנו עשינו כשהיינו בני 17. הבאנו חד"ב הבאנו אלעל, אירועים, נהלים, פקחים בחיל האוויר ומה לא.  

היום?  רוב החבר'ה פשוט לא מחפשים אתגרים - וחבל! 

אם אתה חבר חטיבה, אם אתה מרגיש שיש לך את היכולת לתרום - תן גז!   שלח מייל אלי ותגיד לי איך אתה יכול לעזור.   אנחנו מחפשים אנשים בכל ערוץ אפשרי - ניהול חטיבה, ניהול אפריקה, אני אפילו מחפש סגן להנהלת האזור כבר חצי שנה.

אגב, התופעה הזו לא ייחודית רק ל VATIL.  זה משהו שמורגש בעוד מקומות ב VATSIM. 

יאללה חברים, זוהי קריאה אחרונה מהדור שהקים את החטיבה - תתעוררו.    נקרענו פה להקים משהו מעניין, עכשיו תורכם לקחת פיקוד.  הגלגל חייב להמשיך.

a.paz@VATSIM.net

פתוח לכל הצעה,רעיון,טענה,הערה הארה ומה לא. 

אמיר.

קישור לתוכן

קצת קשה לי להגיב משום שאני לא בנקודת זמן בה אני יכול באמת להתגייס במלוא המרץ לעבודה לטובת הקהילה, ולכן המילים שלי באות ללא גיבוי של מעשים, אבל אני חייב להסכים עם אמיר: יש כאן המון חבר'ה טובים שעובדים ועושים לטובת החטיבה, מוצאים קצת זמן ומשקיעים את כולו לטובת הקהילה כדי שלכולנו יהיה טוב. אין לי מילים להביע את הערכתי לצוות סגל החטיבה בהווה וגם אלה של העבר - זו עבודה קשה מאוד ומתמדת שאני לא רואה את עצמי לוקח על עצמי כרגע, כל הזמן לחשוב איך לקדם את החטיבה לכיוונים חדשים שאף אחד עדיין לא חשב עליהם. ואני בטוח שגם בנקודת זמן זו מאחורי הקלעים יש כל הזמן "זממות" איך לקדם את הקהילה.

אני מאוד בעד להפגש יותר כקהילה, לא רק פעם בשנה, יותר. אנחנו קהילה שיכולה להיות מאוד חזקה ומגובשת, וחבל שפעילותנו תסתכם בטימספיק וסימולטור, כל אחד לעצמו.

אם לא הייתי גר בדירה קטנה, הייתי מזמין את כולם אליי פעם בחודש לבלבל את המוח בנושאים שמעניינים אותנו על כוס קפה. אין ספק שאם היו מפגשים כאלה הייתי מגיע אליהם קבוע.

לא רק שזה מחזק את תחושת הקהילתיות, אלא ככה פתאום אנשים נרתמים יותר לעבודה, לפעילויות משותפות, לדחוף קדימה. למה? כי אתה עובד עם ובשביל חברים שלך. לא וירטואליים, אמיתיים.

שוב, אמנם המילים שלי ריקות ממעשים, וכרגע איני כליל הדוגמא האישית, אך אני באמת מצטרף לבקשתו של אמיר: מי שיכול - שיבוא ויתן. בבקשה גדולה.

קישור לתוכן

כל מה שצריך בקהילה שלנו זה מנהל רציני שיש לו את הנתונים המתאימים להוביל את הקהילה ואת האנשים חובבי הסימולטור והטיסה למחוזות חדשים ואולי למחוזות העבר שהיו יותר עם אכפתיות  איש אל רעהו , יותר נתינה לטובת הכלל , אני מאמין שיש אנשים בקהילה הרוצים לתרום ולתת

אך הדבר מאוד תלוי באווירה ,כשיש תחושה  של ביחד המצב יכול להיות שונה לחלוטין,נכון,דור המייסדים של VATIL כבר כמעט חלף אבל יש לנו בקהילה דור חדש שלא פחות מתלהב מהתחביב ,רק צריך לעשות עם זה משהו,המשהו הזה הוא להפיח רוח חדשה ביחסים בין חבר לחבר ובין הצוות המוביל את הקהילה,

אסור שיהיה מצב בו יבקש חבר עזרה (ראו את ההודעה של יקיר הקהילה מיקי ליפ ,מנהל חטיבה,194 צפיות ,2 תגובות,0 עזרה )  ,אסור שפקח שקיבל שעות רבות של הדרכה במאמץ רב של מדריכי הפקחים לא יעלה לפיקוח ברשת לפחות פעם בשבוע ,אסור שתעבור שנה ללא

מפגש חברים (לא חייבים הרצאות ואורחים ,נטו מפגש בין החברים לשיחה על כוס קפה ועוגה) אסור שהשמים הווירטואליים של ישראל יהיו שוממים, אסור שקופת הקהילה תהיה ריקה ,חובה על המנהל להציג פעם בשנה את המצב הכספי בפני החברים, אסור לדרוך על המקום ,יש לעשות 

מאמץ לצרף חברים חדשים ,גל,ישראל,יואל,אילי ויש עוד שלא ציינתי את שמם לא הקימו את VATIL הם הצטרפו אלינו לאומת החברים שעזבו ,רן,אסף,עידו,יהב,שמוליק,ברק,חגי,שאדי,יניב,יוסי,מנחם,אור,מושיקו,עומרי ורבים וטובים שהיו עמודי הטווח בקהילה שהחליטו לא להמשיך איתנו.

אני רוצה להאמין שלכל אחד ואחד מאיתנו חשוב שתהיה קהילה פעילה ותוססת אחרת לשם מה אנשים קונים באלפי שקלים ציוד למחשב? לא חבל על הכסף? חשוב מאוד שכל אחד מאיתנו ייקח אחריות אישית על עצמו ועל החברים סביבו ידאג להמשך ביסוסה של הקהילה לשנים הבאות.

קישור לתוכן

כל מה שצריך בקהילה שלנו זה מנהל רציני שיש לו את הנתונים המתאימים להוביל את הקהילה ואת האנשים חובבי הסימולטור והטיסה למחוזות חדשים ואולי למחוזות העבר שהיו יותר עם אכפתיות  איש אל רעהו , יותר נתינה לטובת הכלל , אני מאמין שיש אנשים בקהילה הרוצים לתרום ולתת

אך הדבר מאוד תלוי באווירה ,כשיש תחושה  של ביחד המצב יכול להיות שונה לחלוטין,נכון,דור המייסדים של VATIL כבר כמעט חלף אבל יש לנו בקהילה דור חדש שלא פחות מתלהב מהתחביב ,רק צריך לעשות עם זה משהו,המשהו הזה הוא להפיח רוח חדשה ביחסים בין חבר לחבר ובין הצוות המוביל את הקהילה,

אסור שיהיה מצב בו יבקש חבר עזרה (ראו את ההודעה של יקיר הקהילה מיקי ליפ ,מנהל חטיבה,194 צפיות ,2 תגובות,0 עזרה )  ,אסור שפקח שקיבל שעות רבות של הדרכה במאמץ רב של מדריכי הפקחים לא יעלה לפיקוח ברשת לפחות פעם בשבוע ,אסור שתעבור שנה ללא

מפגש חברים (לא חייבים הרצאות ואורחים ,נטו מפגש בין החברים לשיחה על כוס קפה ועוגה) אסור שהשמים הווירטואליים של ישראל יהיו שוממים, אסור שקופת הקהילה תהיה ריקה ,חובה על המנהל להציג פעם בשנה את המצב הכספי בפני החברים, אסור לדרוך על המקום ,יש לעשות 

מאמץ לצרף חברים חדשים ,גל,ישראל,יואל,אילי ויש עוד שלא ציינתי את שמם לא הקימו את VATIL הם הצטרפו אלינו לאומת החברים שעזבו ,רן,אסף,עידו,יהב,שמוליק,ברק,חגי,שאדי,יניב,יוסי,מנחם,אור,מושיקו,עומרי ורבים וטובים שהיו עמודי הטווח בקהילה שהחליטו לא להמשיך איתנו.

אני רוצה להאמין שלכל אחד ואחד מאיתנו חשוב שתהיה קהילה פעילה ותוססת אחרת לשם מה אנשים קונים באלפי שקלים ציוד למחשב? לא חבל על הכסף? חשוב מאוד שכל אחד מאיתנו ייקח אחריות אישית על עצמו ועל החברים סביבו ידאג להמשך ביסוסה של הקהילה לשנים הבאות.

צבי ההודעה שלך לא ברורה לי ומראה קצת כפיות טובה , יש פה צוות שעשה המון במשך שנה שלמה בכל כך הרבה תחומים ות'אמת ? לא ראיתי אותך משתתף בשום ארוע בשנה האחרונה מ TAMI , חדב במוזיאון פרויקט ואפילו ארועים ברשת , זה נראה כאילו נחתת בחודש האחרון ואתה מלא בתלונות וטענות על המצב ... את צוות החטיבה הנוכחי שמשקיע והשקיע המון במהלך השנה האחרונה לא הזכרת פעם אחת לטובה בהודעה שלך , חבל.

זה נחמד לצוץ פתאום שהמצב לא משהו ולזורק גידופים וטענות שצריך להחליף מנהל חטיבה ואת הצוות...

קישור לתוכן

פור דה רקורד, אני הצטרפתי לואטיל ב 2007...

קישור לתוכן

שמע צבי,

הרשה לי להגיב כאן בתור אחד שנמצא מהיום שחטיבה הזו נוסדה, עוד בתקופה שכולנו היינו טסים בIVAO אי שם ב-2002.

הזכרת כאן כל מיני דברים שהיו בחטיבה אז ואינם קיימים לכאורה היום. יותר נכון, אמרת מה "לא צריך לעשות". במקום לקטרג ולתת ביקורת שלילית, מה עם ביקורת בונה קודם כל?

עכשיו לגופו של עניין, ציינת כאן דברים שחלקם בהחלט נכונים ונותנים עליהם את מלוא תשומת הלב. אמנם לא מדברים על זה כי העשייה הרבה נעשית מתחת לפני השטח, ואני אומר לך את זה בתור אחד שבקיא במה שהולך כרגע. אבל לא משנה, מנגד נתת כאן כל מיני טיעונים שלצערי אינם נכונים ויש הרואים אותם פוגעניים במידת מה- במיוחד כלפי כל אלה שכן עושים ועושים לא מעט.

ראשית, לגבי מצב שבו אנשים מבקשים תמיכה ולא מקבלים מענה- זה קורה. אלוהים עדיין לא ירד אל העם כדי לגלות לנו את סודות העולם, בטח שבטח לא כשפותרים בעיות בסימולטור, או בקשת התנדבות של חברי חטיבה כאלה ואחרים לפרוייקט מסויים שמריץ חבר חטיבה. אתה יודע כמה פעמים בשנים האחרונות שרשורי תמיכה שפרסמתי נותרו יתומים ללא מנעה? עשרות! לכל דבר יש סיבה. יש אנשים שאין בידם את הזמן המתאים, יש אנשים שאינם יודעים לפתור את מה שצריך, ויש אנשים שמנסים בעצמם למצוא פתרונות מהשרשורים הקיימים. כשאומרים ש"אוסור שיהיה מצב שבו חבר מבקש עזרה" שלא יענו לו- זה קצת לא לעניין. אף אחד לא עובד של אף אחד. כולנו כאן בהתנדבות. ואם קורה מצב שלא עונים, אז שוב- יש לכך סיבה.

עוד דברים שראיתי שאינם נכונים לפי מה שכתבת הם היות השמיים שוממים- זה לא נכון. בכל יום יש תנועות, ובמיוחד בסופי שבוע בעיקר בימי שישי אחה"צ ושבתות בערב- נכון שלפעמים יש בעיות בהעלאת פקחים אבל בשביל זה החיינו מחדש את האירוע השבועי כדי לדרבן פקחים לחזור ולפקח.

לגבי קופת החטיבה, לפי מיטב ידיעתי הכל שקוף. מידי שנה ראש החטיבה מפרסם דו"ח לפיו כמה כסף יש בקופת החטיבה, על מה בוצעו ההוצאות והכל.

ושוב, לגבי חוסר עשייה לצערי מדובר בגיבובי שטויות. שוב, קורים דברים מתחת לפני השטח ומעליו. עובדה, מאז פורים של שנה שעברה אני יכול לספור לך שני אירועי חד"ב במתכונת כלשהי שאירעו (אירוע פורים במוזיאון ו-World Flight), וזאת לא כולל החד"ב שמוקם בפסח עליו אנחנו עומלים וטורחים לא מעט זמן- תוך שימת דגש על העניין החברתי.

בשורה התחתונה צבי יש לזכור שלמרות שצריך ויש הרבה מה לעשות כולנו כאן פועלים בהתנדבות ומתוך תשוקה לתחביב שלנו. קורים מקרים של "הירדמות" גם. ותאמין לי  שזה קיים בכל חטיבה. עם זאת, תראה מה הולך בחטיבה בתקופת הקיץ. לא תראה פה כמעט יום ללא פיקוח ותנועות, זאת לא כולל קורסים ואירועים העשרתיים. מנגד, הייתי חושב גם על מעין נתינת ביקורת בונה פרט למה שנראה לי כגון הטחת האשמות.

קישור לתוכן

חברים יקרים ,רוצים לתקוף אותי ?סבבה ,לי אין בעיה לקבל בקורת ,אם אני לא צודק ומטעה על אחת כמה וכמה מגיע לי בראש ,לא כתבתי בשום מקום שלא נעשו דברים ,לא כתבתי שמנהל החטיבה עשה אפס פעולות בשנה וחצי לפעילותו או החברים לצידו.

אבל עובדה אחת לא ניתן שלא להתייחס בתקופת פעילותו של מנהל החטיבה הנוכחי : " את האמת, אני קצת עייף.  עייף מלדחוף וליזום רעיונות בעולם הווירטואלי, עייף מלהשקיע ועשות את התפקיד שלי.  לעייפות הזו אין קשר אלי או לתחושות שלי, יש פה קשר ישיר לעובדה שקשה מאוד מאוד מאוד מאוד למצוא חבר'ה שיש להם את המרץ שהיה לנו, הצוות, לפני 11 שנים שהקמנו את VATIL. 

כמובן שאנשים משתנים וממשיכים הלאה, חלק נשארים אגב.  אני לא מחפש את אלו שנמצאים פה 200 שנה.  אני מחפש חבר'ה צעירים שרוצים לקחת את העולם הווירטואלי קדימה.

בדיוק כמו שאנחנו עשינו כשהיינו בני 17. הבאנו חד"ב הבאנו אלעל, אירועים, נהלים, פקחים בחיל האוויר ומה לא.  

את הנוסח הזה לא אני כתבתי וכולכם מכירים את אמיר פז ,מה קרה חברים? פתאום זה בסדר כשאמיר כותב על תחושותיו?ולא בסדר שאני מעלה על הכתב את תחושותיי?

אני שואל את החברים היקרים שמגיבים לי בנוסח "  במקום לקטרג ולתת ביקורת שלילית, מה עם ביקורת בונה קודם כל?" ,"זה נחמד לצוץ פתאום שהמצב לא משהו ולזורק גידופים וטענות שצריך להחליף מנהל חטיבה ואת הצוות...",

" צבי ההודעה שלך לא ברורה לי ומראה קצת כפיות טובה"

​אז חברים שלי תרגיעו את עצמכם ,אם ממש לא הבנתם את כוונותיי אז אציין שוב בגדול שתבינו עתיד VATIL שכולנו אוהבים תלוי ועומד רק בנו ,אם קצב העוזבים אותנו יהיה גדול מאלה המצטרפים אלינו אז נדבר לקירות,בראש וראשונה הדבר תלוי בצוות המוביל. 

תגיבו חופשי פנוי לביקורות אפילו קשות.

קישור לתוכן

חברים יקרים ,רוצים לתקוף אותי ?סבבה ,לי אין בעיה לקבל בקורת ,אם אני לא צודק ומטעה על אחת כמה וכמה מגיע לי בראש ,לא כתבתי בשום מקום שלא נעשו דברים ,לא כתבתי שמנהל החטיבה עשה אפס פעולות בשנה וחצי לפעילותו או החברים לצידו.

אבל עובדה אחת לא ניתן שלא להתייחס בתקופת פעילותו של מנהל החטיבה הנוכחי : " את האמת, אני קצת עייף.  עייף מלדחוף וליזום רעיונות בעולם הווירטואלי, עייף מלהשקיע ועשות את התפקיד שלי.  לעייפות הזו אין קשר אלי או לתחושות שלי, יש פה קשר ישיר לעובדה שקשה מאוד מאוד מאוד מאוד למצוא חבר'ה שיש להם את המרץ שהיה לנו, הצוות, לפני 11 שנים שהקמנו את VATIL. 

את הנוסח הזה לא אני כתבתי וכולכם מכירים את אמיר פז ,מה קרה חברים? פתאום זה בסדר כשאמיר כותב על תחושותיו?ולא בסדר שאני מעלה על הכתב את תחושותיי?

אני שואל את החברים היקרים שמגיבים לי בנוסח "  במקום לקטרג ולתת ביקורת שלילית, מה עם ביקורת בונה קודם כל?" ,"זה נחמד לצוץ פתאום שהמצב לא משהו ולזורק גידופים וטענות שצריך להחליף מנהל חטיבה ואת הצוות...",

" צבי ההודעה שלך לא ברורה לי ומראה קצת כפיות טובה"

​אז חברים שלי תרגיעו את עצמכם ,אם ממש לא הבנתם את כוונותיי אז אציין שוב בגדול שתבינו עתיד VATIL שכולנו אוהבים תלוי ועומד רק בנו ,אם קצב העוזבים אותנו יהיה גדול מאלה המצטרפים אלינו אז נדבר לקירות,בראש וראשונה הדבר תלוי בצוות המוביל.

תגיבו חופשי פנוי לביקורות אפילו קשות.

ההבדל הוא , שגם הוותיקים וגם הצעירים צריכים לעשות , זה שאתה כותב בפורום תעשו ותעשו ותעשו - לא בהכרח גורם למשהו לזוז פה , מצד שני , אני לא רואה אותך בעצמך מרים את הכפפה ולוקח יוזמה ליצירת דברים חדשים , זה קצת צורם לי זה הכל.

קישור לתוכן

לא יכול שלא להתערב....  אז הנה ביקורת בונה:

פעם הפעילות בחטיבה היתה, בבסיסה, להט, תשוקה, הנאה...  היום זה פשוט נראה כמו מלחמת אגו. בוא נראה למי יש Z*# יותר גדול. תגידו מה שתגידו אבל רואים את זה, מרגישים את זה וטסים את זה.

לצערי הרב, גם הפעם, כמו בפעמים הקודמות, לכששמעתי שהאירוע השבועי חוזר, עשיתי מאמץ לבוא ולטוס. תכלס - התאכזבתי.... 

לגבי לבוא ולפקח - כבר מזמן אמרו לי שלא מעוניינים בפקחים זקנים שכנראה לא מעודכנים במרחב האווירי אז ויתרתי.....

קישור לתוכן

לא יכול שלא להתערב....  אז הנה ביקורת בונה:

פעם הפעילות בחטיבה היתה, בבסיסה, להט, תשוקה, הנאה...  היום זה פשוט נראה כמו מלחמת אגו. בוא נראה למי יש Z*# יותר גדול. תגידו מה שתגידו אבל רואים את זה, מרגישים את זה וטסים את זה.

לצערי הרב, גם הפעם, כמו בפעמים הקודמות, לכששמעתי שהאירוע השבועי חוזר, עשיתי מאמץ לבוא ולטוס. תכלס - התאכזבתי.... 

לגבי לבוא ולפקח - כבר מזמן אמרו לי שלא מעוניינים בפקחים זקנים שכנראה לא מעודכנים במרחב האווירי אז ויתרתי.....

שגיא , אז מה אתה מציע ? לקפל את הבאסטה ?

כמו שכתבתי , לדעתי אף אחד לא מכחיש שהמצב בתקופה הזאת לא טוב , אבל נעשים דברים , חד''ב , החזרה של הארוע השבועי , הכשרת פקחים , ערבי תמיכה , רענון של הצוות והחלפת ההנהלה בין היתר..

מהצד ההנהלתי נעשה מקסימום , אם אנשים לא באים לטוס , זה ממש לא כי אין פעילות או פיקוח - זה כי הם פשוט לא נמשכים לזה ולא רוצים מכל סיבה שלא תהיה : להט , תשוקה או איך שלא תקרא לזה - ולזה אני לא רואה משהו שהנהלת החטיבה יכולה לעשות..

לגבי המשפט האחרון שאמרת , לא יודע מי אמר לך את זה אבל זה שטות גמורה - תסתכל שרשור אחד למעלה בנעוצים ותראה שמתארגנת קבוצת פקחים וותיקים לרענון לקראת החד''ב , מי שרוצה שיבוא . מי שלא  רוצה , שלא יבוא - אבל שלא אחר כך יתבכיין בפורום שלא רוצים פה פקחים וותיקים כי זה פשוט שטויות. 

קישור לתוכן

שטות שטות אבל עובדה שככה זה.... לא אמרתי שלא נעשים. אני יודע שנעשים דברים. אבל בין ליזום ולתכנן לבין ליישם בסוף יש עוד הרבה אספקטים שלצערי הולכים לאיבוד. בחזרה למה שאמרתי קודם וגם מה שאלמוג אומר וגם מה שאמיר: נעלמו הנשמה והרגש מהחטיבה. עובדה שפעם כולם ידעו לטוס לבד. היום יש ביהס וירטואלי. פעם רבנו על כל חמש דקות של פיקוח. היום צריך להריץ רשימות ולהתחנן שיתמלאו... אין פה קסם. אי אפשר ללמד את זה ואי אפשר להכריח את זה. כל אחד שלעצמו צריך לחשוב לבד מה חלקו בחטיבה ואיך הוא אמור להתנהג כדי שהיא תתקדם קדימה....

קישור לתוכן

שטות שטות אבל עובדה שככה זה.... לא אמרתי שלא נעשים. אני יודע שנעשים דברים. אבל בין ליזום ולתכנן לבין ליישם בסוף יש עוד הרבה אספקטים שלצערי הולכים לאיבוד. בחזרה למה שאמרתי קודם וגם מה שאלמוג אומר וגם מה שאמיר: נעלמו הנשמה והרגש מהחטיבה. עובדה שפעם כולם ידעו לטוס לבד. היום יש ביהס וירטואלי. פעם רבנו על כל חמש דקות של פיקוח. היום צריך להריץ רשימות ולהתחנן שיתמלאו... אין פה קסם. אי אפשר ללמד את זה ואי אפשר להכריח את זה. כל אחד שלעצמו צריך לחשוב לבד מה חלקו בחטיבה ואיך הוא אמור להתנהג כדי שהיא תתקדם קדימה....

זה לא שטות , אני לא ראיתי אותך באופן אישי פונה בפורום לצורך רענון , אתה מוזמן לכתוב לי בהודעה פרטית עם מי דיברת ואני אבדוק בדיוק למה הוא אמר לך את זה ולמה לא בוצע לך רענון..

ולגבי הקסם - מסכים עם כל מילה..

קישור לתוכן

ההבדל הוא , שגם הוותיקים וגם הצעירים צריכים לעשות , זה שאתה כותב בפורום תעשו ותעשו ותעשו - לא בהכרח גורם למשהו לזוז פה , מצד שני , אני לא רואה אותך בעצמך מרים את הכפפה ולוקח יוזמה ליצירת דברים חדשים , זה קצת צורם לי זה הכל.

מר פרידלנד הנכבד,זה שאתה לא זוכר מה עשיתי בעבר לטובת החטיבה אני לא אשם,וזה שאתה לא מתייחס כלל למה שאמיר כתב גם לזה אני לא אשם,וזה שאני ואחרים כותבים את אשר על ליבנו זאת זכות השמורה לכל חבר וחבר אפילו אם הוא לא בין החשובים בחטיבה,וזה שצריכה להיות ביקורת אפילו אם היא לא נעימה לאוזן היא צריכה להישמע,אני חוזר וכותב כפי שכתבתי בעבר כל חבר וחבר התורם מזמנו לטובת הקהילה ברוך הוא ,כתבתי ואני מציין שוב הצוות הנוכחי על פי דרכו עשה לטובת הקהילה, כפי שאני ואחרים מי פחות ומי יותר עשינו ,ישנם רבים אחרים שלא עשו כלום,אפילו לכתוב בפורום ,והנה משהו שתחשוב עליו ולא יצרום לך ,אני מביא את דאגתי למצב הקהילה לשנים הבאות,אתה עוד תהיה צעיר ותרצה להמשיך בתחביב אם לא תעלם כפי שהחברים האחרים נעלמו.אגב טוב שאתה מסכים עם כל מילה אבל לא שלי.

קישור לתוכן

לשגיא לצבי ולכל חברי ואטיל!

גם אני לא מרוצה בלשון המעטה מהמצב בואטיל וכתבתי על כך לא פעם בפורום מכובד זה. אבל הבכי וההלקאה העצמית שלנו זה לא תוכנית עבודה שתוציא אותנו ממצב זה. לכן מי שחושב שהוא יכול לתרום במשהו כגון: שיציע עצמו לתפקיד מסויים או לואטיל 1 או שיעזור בהקמת חדר הבקרה או שפשוט יבוא לטוס תמיד שצריך באירוע השבועי כפי שאני תמיד בא.ואם אין לו את "השריטה" הזאת בראש של הטיסה אז שיקנה חכה וילך לדוג בים ויעזוב אותנו בשקט...

בקיצור לבוא מהצד ולהעביר בקורת ולהאשים את ההנהלה זה ממש קל אז בואו ותתרמו בעצמכם למען שיפור המצב.

קישור לתוכן

מר פרידלנד הנכבד,זה שאתה לא זוכר מה עשיתי בעבר לטובת החטיבה אני לא אשם,וזה שאתה לא מתייחס כלל למה שאמיר כתב גם לזה אני לא אשם,וזה שאני ואחרים כותבים את אשר על ליבנו זאת זכות השמורה לכל חבר וחבר אפילו אם הוא לא בין החשובים בחטיבה,וזה שצריכה להיות ביקורת אפילו אם היא לא נעימה לאוזן היא צריכה להישמע,אני חוזר וכותב כפי שכתבתי בעבר כל חבר וחבר התורם מזמנו לטובת הקהילה ברוך הוא ,כתבתי ואני מציין שוב הצוות הנוכחי על פי דרכו עשה לטובת הקהילה, כפי שאני ואחרים מי פחות ומי יותר עשינו ,ישנם רבים אחרים שלא עשו כלום,אפילו לכתוב בפורום ,והנה משהו שתחשוב עליו ולא יצרום לך ,אני מביא את דאגתי למצב הקהילה לשנים הבאות,אתה עוד תהיה צעיר ותרצה להמשיך בתחביב אם לא תעלם כפי שהחברים האחרים נעלמו.אגב טוב שאתה מסכים עם כל מילה אבל לא שלי.

את האמת , מי ששנה שלמה לא ממש עשה משהו למען החטיבה , לא יודע כמה "צודק" שהוא יתלונן..

אין לי ספק שעשית בעבר ותרמת רבות , אך בנינו השנה , אתה לא מרים את הכפפה לשיפור הפעילות ברשת, ובדיוק מהסיבה הזאת יש גבול לכמות הגידופים שאשפר לקבל ממך - גם אם בעבר תרמת רבות כמו הרבה אחרים.

כואב לך - תעשה משהו בעצמך למען השיפור - אל תאשים אחרים ותזרוק הערות מהצד כאילו זה העסק הפרטי שלך. כי זה פשוט מגעיל.

אנשים שפתאום נחתו משום מקום מתחילים לגדף ולהאשים אחרי ששנה הם לא עושים כלום , וגם אחרי שהם מתלוננים הם לא מצעים הצעות לשיפור ומעלים יוזמות אלה רק מאשים ומגדפים - להקיא.

קישור לתוכן

את האמת , מי ששנה שלמה לא ממש עשה משהו למען החטיבה , לא יודע כמה "צודק" שהוא יתלונן..

אין לי ספק שעשית בעבר ותרמת רבות , אך בנינו השנה , אתה לא מרים את הכפפה לשיפור הפעילות ברשת, ובדיוק מהסיבה הזאת יש גבול לכמות הגידופים שאשפר לקבל ממך - גם אם בעבר תרמת רבות כמו הרבה אחרים.

כואב לך - תעשה משהו בעצמך למען השיפור - אל תאשים אחרים ותזרוק הערות מהצד כאילו זה העסק הפרטי שלך. כי זה פשוט מגעיל.

אנשים שפתאום נחתו משום מקום מתחילים לגדף ולהאשים אחרי ששנה הם לא עושים כלום , וגם אחרי שהם מתלוננים הם לא מצעים הצעות לשיפור ומעלים יוזמות אלה רק מאשים ומגדפים - להקיא.

[נערך ע״י DCRM]

קישור לתוכן

חברים אני חושב שוויכוח הזה לא מקדם אף אחד לשום מקום.

צבי בוא תעזוב מה היה ומה קורה היום. המטרה של כולנו לבוא להנות כי הרוב פה נמצאים בגלל האהבה לתחום זה.

אני בואטסים מ2005 ולא היתי פעיל מי יודע מה. בתקופה אחרונה ביקשתי ללמוד תחום פיקוח בגלל שרציתי לעזור לחטיבה ולנסות להביא כמה שיותר טייסים חזרה למרחב שלנו.

תאמינו זה לא פשוט למי שעובד עם משפחה ושני ילדים. ואני בטוח ויודע שיש פה הרבה מאוד אנשים עם מגוון עיסוקים ואילוצים אישיים.

אני אישית מוכן לעזור ולתרום בכל מה שאני יכול בכל דקת זמן פנויה שיש לי.

בואו נעזוב את הקטע מי כן פעיל לאחרונה ומי לא. לכולם יכולים להיות אילוצים כאלה ואחרים בחיים.

שורה תחתונה: בואו נעזוב עלבונות מן העבר וננסה להתאחד ולהנות.

אני חושב שחד"ב זו הזדמנות מעולה לכולם. 

;)

קישור לתוכן

רודוס , מתוך כבוד לגילך , אני לא אכתוב תגובה שתעליב אותך באופן אישי.
אני רק יגיד ש , התגובה שלך באה מכעס , מה שמראה לי שבתגובה הקודמת שלי פגעתי בכל מילה לגביך.

דרך אגב , בתור האיש המבוגר בדיון פה , הייתי מצפה דווקא ממך לתגובות בוגרות ולא לתגובות בפסים איישים , חבל.. 

קישור לתוכן

היה פעם רמטכ"ל, שר-חוץ, ואף שר בטחון שיש האומרים שהיה טוב יותר ויש האומרים שפחות - אותו אדם הוביל אותנו למלחמה המזהירה ביותר בתולדות מדינתנו (ששת הימים) וגם לאיומה ביותר (יום כיפור).

אף אחד אף פעם לא אמר עליו שהוא כסיל.

אותו אדם היה משה דיין.

אותו משה אמר את המשפט הבא:

מוטב להיאבק בסוסים אבירים כאשר הבעיה היא איך לבלום אותם, מאשר לדחוק ולהאיץ שוורים המסרבים לזוז.

זאת הבעיה העיקרית בחטיבה שלנו. הרבה מהאנשים פה הם שוורים שאוהבים מאוד מאוד להתנגח ולריב, לתת עצות אבל באותו הזמן עצלנים בטירוף ומסרבים לנקוף אצבע.

ישראל רוטרו כבר מעל שעה מפקח גישה, היו לו אולי 2 תנועות. זוהי בדיוק מהות הבעיה.

אם במקום לריב ע"ג הפורום הייתם עולים לטוס ופחות משחקים ב"בוא נראה למי יש Z*# יותר גדול" היינו במקום אחר לגמרי.

post-4370-0-35087000-1426449849_thumb.pn

קישור לתוכן

/sagi.jpg

פתח את הודעות הפייסבוק בתאריך 25/08/2013 שקראת ב25 לאותו חודש ובחרת להתעלם.

קישור לתוכן

שלום רב לכל היועצים ו"חברי החטיבה" היושבים על הגדר וניזונים מלהעיר הערות ונהנים ממלחמות מזדמנות ומר רודס העומד בראשם,

אני קורא את הדברים שנכתבו כאן ונגעל.

בחודשיים האחרונים אני מקבל אין ספור תלונות על כמה החטיבה מתה, קבוצת וואסטאפ של "מיטב המוחות" (או מועצת חכמי התורה - name it) נפתחה והתכנס "דיון חירום" כדי להציל את החטיבה מהמנהל הכושל. אנחנו, כצוות, בעקבות הדיון התחייבנו למספר דברים כדי להצעיד את החטיבה קדימה (אירוע שבועי בראשם) והתחושה שלי אחרי שבועיים היא שהקבוצה הזאת נפתחה רק על מנת לפרוק עצבים - שום כלום עלה ממנה ושום רעיון הגיוני על איך לקדם את החטיבה לא עלה.

אני קורא כאן הצהרות פופוליסטיות של "עתיד החטיבה תלוי רק בנו" אך בלי שום רצון לנקוט בצעדים משמעותיים על מנת "להציל" את החטיבה.

אתה מדבר על חטיבה במשבר, על חטיבה שלא מתפקדת, אם כל אחד יעלה לטוס בזמן שגרגורי מפקח גישה באמצע שבוע או בזמן האירוע השבועי ביום שבת הכל היה נראה אחרת, אבל אתם ( או אתה צבי) מעדיפים להתעסק בקבוצת וואטסאפ שמחפשת איפה הצוות נכשל.

צוות החטיבה פעל המון מאחורי הקלעים ואציין כאן (שוב) את הדבר הכי חשוב ברשת VATSIM שהצלחנו להקים- פיתחנו כאן מחלקת הדרכה שהיא מכונה משומנת. הזיכרון של כולכם קצר מאוד שעד לפני שנה וחצי מחלקת ההדרכה קרסה בעקבות מנהל שנעלם שהגיע מלכתחילה למחלקה כי היא לא תפקדה. מזמין אתכם לספור את כמות הפקחים המוסמכים בשנת 2014 לעומת שנת 2013 ו2012 ביחד.

בנינו כאן סקטור יורוסקופ שלם שתומך בכל עדכוני הפמ"ת האחרונים ויישרנו קו עם כל הנהלים הרלוונטים וקיימנו ערבי העשרה לפקחים כדי ללמד אותם ולוודא שהם מכירים את שיטות העבודה.

אז נכון, לא קיימנו כנס חטיבה. לכולנו עיסוקים רבים בחיים האישיים, אני לא חייב לאף אחד כאן דין וחשבון מה אני עושה בשעות היום ולמה לא היה לי זמן להרים כנס חטיבה אבל מזה עד לרשימת מכולת שמתחילה במילה "אסור" ? לא הגזמנו קצת צבי ?

אם כל כך כואב לך על זה שלא היה כנס למה אף פעם לא פנית אלינו בערוצים פרטיים? למה לא הצעת את עצמך למאמץ ? למה כל מה שאני שומע ממך בזמן האחרון זה תלונות בלי שום רצון לעזור ולתרום? איפה היית מאז שטרקת לנו את הדלת בפרצוף בצוות הקודם וזרקת את IFS לכלבים?

אין שום בעיה לכתוב את שעל לבכם, אני בשמחה הגעתי ושמעתי את מה שיש לכם להגיד ולקבל ביקורת, רשמתי כל מילה והערה שנאמרו שם וזה עלה גם בפני הצוות שלי לאחר מכן, אבל למעט האירוע השבועי ודו"ח פעילות החטיבה (שלא זכה להתייחסות מרובה, לפחות לא כמו הוויכוח הסוער כאן) לא יצא מזה שום דבר.

תפקיד מנהל החטיבה פנוי ויצא למכרז, לכל אותם הכוכבים שחושבים שהם יודעים הכי טוב- קדימה, תציעו את עצמכם ותעשו דברים אחרת. אני אעמוד לרשותכם. אולי הגיע הזמן לרדת מהכיסאות הנוחים ביציע ולהתחיל לעבוד במקום לחלק הוראות.

פרידלנד כתב יפה לאורך כל הדיון ואני לא מוצא סיבה לחזור על אותם הדברים.

אני סיימתי,

Flight plan closed.

ושגיא- אני חסר מילים ומאוכזב קשות ממה שכתבת, באופן אישי פניתי אליך מספר פעמים בטיסות שלנו וגם ברשת, אמרתי שאעשה לך את ההסבה בעצמי. אני רואה את זה כיריקה בפרצוף. חבל לי.

קישור לתוכן

נא להתחבר על מנת להגיב

You will be able to leave a comment after signing in

התחברות לאתר

• יצירת חדש...