עבור לתוכן
Raz Niv

חריגה למרחב הישראלי של תנועות ממצרים

Recommended Posts

בזמן האחרון, אני מפקח הרבה על עמדת תל אביב ושם לב לתופעה שחוזרת על עצמה. מטוסים שעוברים דרך סיני לאזור המפרץ נותנים לעצמם דיירקטים שחותכים את ישראל מעל אזור אילת. 

באחת המשמרות אף פניתי לפקח קהיר אחרי שהתופעה קרתה מספר פעמים במשמרת (זה היה במהלך אירוע בין אתונה לדובאי) והוא טען שהוא נותן את הדיירקטים בזמן אבל המטוסים מגיבים לאט ובגלל זה מפספסים את הנתיב הנכון וחורגים למרחב (נשמע לי קצת מוזר שכל המטוסים הגיבו לאט...) יש לציין שהדבר קורה גם כשאין פיקוח במצרים אבל על זה כמובן אין לנו שליטה. 

האם יש דרך לפנות למצרים ולדבר איתם על הנושא / להוציא הסכם משותף איתם?

לא מדובר על בעיה מול הנהלים במציאות. הבעיה היא שנכנסים לי מטוסים למרחב בלי תיאום ובלי ליצור איתי קשר

2 hours ago, raz niv said:

לא מדובר על בעיה מול הנהלים במציאות. הבעיה היא שנכנסים לי מטוסים למרחב בלי תיאום ובלי ליצור איתי קשר

יש מצב לתמונה מהיורוסקופ מאיפה לאיפה החציה מתבצעת? כי במידה החריגה היא באזור הצר שנמצא מדרום לאילת, אנחנו מדברים על זמן טיסה של דקה לפעמים פחות מצד לצד הוריזונטל והמעבר תדרים + הזיהוי במקרה הזה הינו מיותר. הבעיה מורכבת יותר שהם נותנים למטוסים דיירקטים שעוברים מעל ב״ש והטייסים לא יוצרים קשר. 

4 hours ago, raz niv said:

החצייה היא באזור הדרומי בדרך כלל מעל השדה באילת ולפעמים קצת צפונה משם

אם זה המקום שאני חושב שזה אז המסדרון הזה הוא פחות מדקה של טיסה. העברת המטוס ממצרים CTR לתל אביב CTR ומשם ליוניקום בשביל דקה של קשר שצריך לכלול זיהוי וכו׳ זה מיותר לחלוטין ואין צורך לפנות אליהם או לעשות מזה סיפור או אפילו שינוי נהלים בכלל. זה עובד ככה שנים וזה בסדר. 

היום קרה לי שמטוס מעמאן לקהיר נתן לעצמו בלי שום פקח מחובר דיירקט שחוצה לנו את המרחב בקו באר שבע בערך...

יצרתי איתו קשר והוא חצה בקשר איתי לסיני.

חשוב לציין שהוא הקשיב להוראות שלי ומילא אותן במלואן.

תמונה להמחשה:

cfed70692d10237f0bce84868c0594d4.png

On 12/8/2017 at 10:42, Omer Lanis said:

היום קרה לי שמטוס מעמאן לקהיר נתן לעצמו בלי שום פקח מחובר דיירקט שחוצה לנו את המרחב בקו באר שבע בערך...

יצרתי איתו קשר והוא חצה בקשר איתי לסיני.

חשוב לציין שהוא הקשיב להוראות שלי ומילא אותן במלואן.

תמונה להמחשה:

cfed70692d10237f0bce84868c0594d4.png

הוא יכול לתת לעצמו דיירטים אין בעיה. אין חובת טיסה ע״פ רצף וסדר הנקודות שהוגשו. כל עוד הוא מפעיל שיקול דעת לגבי תנועות אחרות ויוצר קשר כאשר עולה פקח הכל תקין לחלוטין.

נא להתחבר על מנת להגיב

You will be able to leave a comment after signing in

התחברות לאתר

ATC ONLINE

Coming Soon!.

HAPPY B-DAY

Coming Soon!.

UPCOMING EVENT

Coming Soon!.

• יצירת חדש...