עבור לתוכן
Yarden Ben-Dor

אירוע משמעתי חמור ברשת

Recommended Posts

שלום חברים,

שלשום ארע אצלנו ברשת אירוע חמור בו טייס החל לגדף פקח בעקבות טעות אי-הבנה של הפקח בו קרא לטייס כשהיה כ-3 מייל לפיינל. הגידופים הללו ארעו הן בקשר והן לאחר מכן בשרת ה-TS בו הטייס גם החל להתנשא מעל הפקח החדש יחסית נוכח ה"נסיון" התעופתי שלו. אותו טייס, המשמש גם כפקח שאינו כשיר לפיקוח עלה בכל זאת מיד לאחר האירוע לפקח מסיבה שאיננה ברורה לי בניגוד לנהלים הכתובים בחוקת החטיבה ובמסמך ה-SOP החטיבתי.

כתוצאה מאותו אירוע הושעה הטייס מכל פעילות חטיבתית, הן בפורום והן ב-TS לפרק זמן של ארבעה חודשים. בנוסף, בשל עלייתו לפיקוח בניגוד לנהלים הושעה מעלייה לפיקוח בחטיבה לפרק זמן של לפחות חצי שנה עד שיעבור תהליך ריענון חדש בהתאם לנהלים.

בעקבות האירוע, ברצוני לחדד מכלל הפקחים והטייסים את הנקודות הבאות:
1. כל טייס או פקח שנתקל בבעיה ברשת מחוייב לדווח על כך קודם כל לסופרוייזר באמצעות הפקודה .wallop. יובהר כי DCRM הוא לא הכתובת לתלונות החלות ברשת ועל כן לא יטפל בכל אירוע כזה בתוך הרשת כל עוד לא חלה השעייה ל-48 שעות ומעלה. 
2. קורה ויש מחלוקת בין טייס לפקח, בין טייס לטייס או בין פקח לפקח. אם מתעוררת כזו - יש לפתור אותה בצורה מקצועית ולעלות אותה כאן לדיון כחלק מתחקיר שמטרתו היא למידה מהמקרה ולא לגלוש לפסים אישיים. אותו טייס גם אם הוא צודק בכך שהפקח קרא לו מאוחר מידי יכול היה כאן לעלות פוסט בו היינו דנים במקרה ולומדים ממנו.

3. על כל טייס ופקח להתנהג בשיקול דעת בכל הקשור לקריאה אחד לשני. ברשת VATSIM לא מציינים חובת יצירת קשר האחד עם השני (תקנו אותי אם אני טועה), אבל גם כאן לשני הצדדים אחריות ביצירת קשר. נניח טייס בפיינל ל-30 ורואה פיקוח? מן הראוי שידאג להתחבר לתדר עצמאית ויקח על עצמו אחריות מינימלית. פקח רואה טייס מתקרב אליו לפיינל? אדרבא, ינסה לקרוא אליו כמה שיותר מוקדם על-מנת שהטייס יוכל להתכונן כראוי לנחיתה. וגם אם חס וחלילה קרה מקרה ולא יצר קשר, תנו לטייס לנחות בבטחה ואז תחקרו את הנושא. לעולם לא להגיע למצב בו אי-הבנה/טעות של טייס או פקח יורדת לפסים כאלה.

4. אנא עברו שוב על מסמך ה-Code of Conduct. אנחנו לא נקבל הפרה שלו לא ברשת ועל אחת כמה וכמה לא ברשתות הפנימיות שלנו - ובעיקר לא תקיפה והתנשאות כלפי חבר חטיבה נוכח כל נסיון תעופתי של חבר חטיבה אחר על פני השני: זה מתבטא בידע תעופתי הן ברשת והן במציאות. בסופו של דבר אנחנו כאן בחטיבה מחנכים את כולם להיות קודם כל בני אדם. בסופו של דבר, התנהגות בריונית ובזיונית כפי שהובאה כאן אינה מקובלת לא רק בתחום התעופתי, אלא בחיים בכלל. 

5. מתגלעת מחלוקת בינכם לבין טייס/פקח ברשת? אין להשתמש בקשר כדי ליישב את המחלוקת בינכם. הרשת נועדה לפיקוח, נקודה. יש את שרת ה-TS שלנו שם ניתן לדבר ולתחקר כל דבר - יחד עם הפורום כאן.

קישור לתוכן
Share on other sites

אורח
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • יצירת חדש...