עבור לתוכן
Or Bahtari

**ישיבת הנהלה - סיכום**

Recommended Posts

שלום לכולם,
בערב חמישי האחרון קיימנו ישיבת הנהלה בשרת ה-DISCORD החטיבתי.
להלן סיכום הנושאים :

1. מחלקת הדרכה - הוצג ע"י מנהל המחלקה (עמית אייזינגר).

א. המצב הנוכחי במחלקה מבחינת כמות מדריכים אל מול כמות חניכים בהסמכות.

ב.מטרות ויעדים עד סוף השנה (הסמכות ובניית צוותי הסמכה לעמדות השונות).

ג.הקמת מחלקת בחינות הכפופה באופן ישיר למנהל החטיבה על מנת ליצור אובייקטיביות מרבית בבחינות המעשיות.

2. מחלקת אירועים ושיווק  - הוצג ע"י מנהל המחלקה (אור בלישה).

א. סקירת האירועים בשנה החולפת.

ב. סוכם על הכנת תכנית שיווק לחטיבה ברשתות החברתיות - 

התכנית תוצג למנהל החטיבה ולאחר מכן תפורסם לכלל חברי החטיבה.

הסיבה להצגת התכנית לכלל היא שפרסום ברשתות החברתיות כרוך בתשלום,
לכן כאשר נגיע לשלב זה נשמח מאוד לשיתוף הפעולה של חברי החטיבה בנושא מבחינת תרומות.

3. מחלקת תמיכה טכנית - הוצג ע"י מנהל המחלקה (אייל רוקח)

א. הצגת אתר המחלקה ומערכת הפניות.

ב. סוכם כי יש לשמור על התכנים מעודכנים בשוטף.

ג.בניית אתר הורדות (סטייל AVSIM) עבור החטיבה כתחליף לפורום מפתחים ותוספים.

4. חיל האוויר הוירטואלי - הוצג ע"י מפקד החיל (בן אתגר)

א.מצב כוח אדם בחיל.

ב.אתר החיל.

ג.יעדים ומטרות.

ד.שת"פ בנושא הסמכת פקחי מגדל צבאי.

5. מחלקת מבצעים - הוצג ע"י מנהל המחלקה (יואל סטריקובסקי)

א.סקירת השינויים הקרובים במרחב האווירי.

ב.מעמד שדה התעופה רמון.

ג.עדכונים קרובים במסמך ה-SOP.

ד.הקמת מערכת NOTAMS עבור פקחים בשרת ה-DISCORD החטיבתי.

6.כנס החטיבה 

סוכם על קביעת ישיבה נוספת לטובת התנעת תהליך הארגון כאשר יעד הכנס הינו בחוה"מ פסח, בישיבה ייקבעו לו"ז ותכני הכנס.

שבוע טוב !

קישור לתוכן

הצעה לפגישה הבאה, אולי שאלות מהטייסים\פקחים בנושאים שונים (שקשורים) ותענו עליהם בלייב

בנוסף בפסח במקום חדר בקרה יתקיים כנס או בנוסף?

קישור לתוכן

כל הכבוד ותודה על העדכון, כיף לראות את העבודה קורית. 
מבחינה שיווקית וגם מבצעית - בעולם האמיתי אנחנו מרגישים תנופה חסרת תקדים של חניכי טייס, גם בארץ, גם מועמדים מהארץ שמגיעים לחו"ל. אני ממליץ מאוד למצוא איך לרתום ולמנף אותם - גם מבחינת חשיפה, וגם מבחינת אירועים תומכי הדרכה. ברור ש-VFS ימשיכו להדריך קורסים מסודרים וזה מצויין אך קהל יעד שכזה רוצה דברים קצרים ולא מחייבים: סדנאות מקצועיות, הרצאות (בדיסקורד או פרונטלי).

יש כאן הזדמנות למתג את הקהילה כבית של כל מי שרואה את עצמו חניך טייס במציאות בעתיד הנראה לעין ומחפש איך לעשות את המקסימום עד היציאה ללימודים עצמם. ברור שניתן להשאר בעניינים גם תוך כדי ולאחר הלימודים (אני מוצג ד', כן היו גם לפני...), אך זו תהיה בחירה של מי שכבר מצא את הקהילה הזאת כבית שלו. 

קישור לתוכן

16 hours ago, Etai Charit said:

כל הכבוד ותודה על העדכון, כיף לראות את העבודה קורית. 
מבחינה שיווקית וגם מבצעית - בעולם האמיתי אנחנו מרגישים תנופה חסרת תקדים של חניכי טייס, גם בארץ, גם מועמדים מהארץ שמגיעים לחו"ל. אני ממליץ מאוד למצוא איך לרתום ולמנף אותם - גם מבחינת חשיפה, וגם מבחינת אירועים תומכי הדרכה. ברור ש-VFS ימשיכו להדריך קורסים מסודרים וזה מצויין אך קהל יעד שכזה רוצה דברים קצרים ולא מחייבים: סדנאות מקצועיות, הרצאות (בדיסקורד או פרונטלי).

יש כאן הזדמנות למתג את הקהילה כבית של כל מי שרואה את עצמו חניך טייס במציאות בעתיד הנראה לעין ומחפש איך לעשות את המקסימום עד היציאה ללימודים עצמם. ברור שניתן להשאר בעניינים גם תוך כדי ולאחר הלימודים (אני מוצג ד', כן היו גם לפני...), אך זו תהיה בחירה של מי שכבר מצא את הקהילה הזאת כבית שלו. 

היי איתי,

זיהינו את מה שאתה אומר כבר לפני מספר חודשים אבל...

אני יכול לומר לך כאחד שטיפל בנושא באופן אישי שנעשה ניסיון לאחרונה לפרסם בדפי פייסבוק ישראליים הקשורים לתעופה ולימודי טיס,

לצערי הנהלת אחד מהדפים הגדולים העוסקים בתחום החליטה למחוק את הפוסט בטענה שקבוצתם עוסקת רק "בדברים שעוסקים בתעופה במציאות".

בסופו של יום כמו שאני רואה את הדברים - אם אין אני לי מי לי.

היום פייסבוק מציע אפשרויות טרגוט מדהימות לטובת פרסום ממומן המאפשרות להגיע לקהל יעד מאוד ספציפי גם מבחינת גיל וגם מבחינת תחומי עניין,

אני רואה לנכון לפעול שם אך לא אעשה זאת לפני שהתכנית תוצג במלואה לחטיבה כולל העלות הנדרשת וזאת על מנת לקבל פידבקים.

אגב זה הזמן לשאול האם יש מישהו בקהל חברינו שעוסק במקצוע השיווק הרשתי?

עם זאת, צריך גם לדעת לדלג בין הטיפות נכון בנושא הזה כי מבחינתי לפחות  "המודל העסקי" של VATSIM הוא בעייתי מאוד ואני אסביר -

לראייתי מה שמונע מחטיבות קטנות כשלנו אשר לא ממוקמות פיזית באירופה/ארה"ב להתרומם הוא אלמנט ההתנדבות והחינם אין כסף עבור הפעילות,

כתוצאה מכך אנחנו מצטיירים הרבה מאוד פעמים כגוף שאפשר לנצל לכל מיני מטרות (למשל לא פעם ולא פעמיים פנו אלינו גופים מסחריים בישראל לטובת שת"פ וניסו לקנות אותנו בכסף קטן שלא שווה את זמן ההשקעה של החטיבה).

אני רואה את VATIL כגוף פוטנציאלי להוות מעצמה רשתית בתחום קטן כמו התעופה בישראל, ובעידן המדיה כשיש לך גישה לקהל כה רב גם שת"פים איכותיים יגיעו אך זה לא יקרה בלי שיש כוח מסוים בשוק.

לכן אני מאמין שהכיוון הנכון כרגע זה להפנות משאבים לטובת שיווק איכותי וטוב שיביא לפה אנשים והרבה ובאותה נשימה לראות איך אנחנו מבטיחים תמורה מסוימת מאותם חברים.

אני באמת מאמין שלחטיבה שלנו מגיע שיזרום דם חדש, כבר שנים שמגיעים מעט מאוד חברים חדשים אלינו ולצערי הטיפול בכך הוזנח אך בשביל זה אני וחבריי להנהלה כאן.

@Yuval Gazit

כרגע הכיוון הוא להתמקד בכנס בלבד בפסח.

לגבי שאלות בלייב - הפגישה הפעם הייתה מאוד ממוקדת והיה הרבה על מה לדבר, ברמת הלו"ז זה לא התאפשר הפעם.

בפעם הבא ננסה לעשות זאת.

קישור לתוכן

נא להתחבר על מנת להגיב

You will be able to leave a comment after signing in

התחברות לאתר

• יצירת חדש...