עבור לתוכן
Haim Shukrun

Israel Online Day - אפשר ?

Recommended Posts

שלום חברים
איך אנחנו יכולים להרים - פשוט -  Israel Online Day  - כמו בהרבה חטיבות בעולם, לצאת מהמקום הנסיבתי והלא ידוע של מרחב אוורי מאוייש 
יתרום גם לגיבוש החטיבתי - זה כיף לפגוש אנשים מוכרים וחברים ברשת והחוויה הזו לצערי, נעלמה.  

משהו בשעות סבירות - נכון - לפעמים מודיעים על פיקוח ב 18 או 20:00 שזה כבר די מאוחר ואנחנו אחרי יום עבודה אם לא מדובר ב Weekend אני אישית מקבל הודעות על פקחים שעולים - למשל ביום ו' ב 2130 שאנחנו כבר שפוכים מדי מכדי להתחיל להרים טיסה או לחלופין בלב שעות הצהריים ביום שישי.

image.thumb.png.9396f98c80d4f2e44afe55d590f84de7.png

image.thumb.png.85038130efb716ff583167fa8b2eea44.png

איזה מינימום, משהו, אני זוכר שהיתה אמרה שהפנתה את זה לטייסים - אז חלופה היא שהטייסים ירימו/יחליטו על איזה מועד שבאים לטוס ושהפיקוח יתארגן לכך - 

יש איזה משהו מדהים וקסם באוויר כשכולם באים לטוס. באיזה ערב וזה משמעותי יותר בעיניי מכל מפגש פיזי. 

אני יודע שיתנו לי תשובות שאולי סותרות את מה שאני מעלה כאן - אבל זו החוויה שלי, שהמרחב הישראלי די מת. אבל אולי אני טועה ?  אוקי, יש פיקוח בהרצלייה...

בברכה,
חי.

קישור לתוכן

אהלן חיים,

מה שלומך?

מניסיון הבעיה עם Israel Online Day על כל גווניו (אירוע שבועי, דו שבועי וכו'...) היא שהוא נשחק תוך זמן קצר מאוד,

ואז נוצרות שתי בעיות:

1. טייסים לא רואים את האירוע כמשהו מיוחד מתוך ידיעה שיש אירוע כזה גם שבוע הבא / עוד שבועיים.

2. מבחינת שירותי פיקוח הדבר נופל על הכתפיים של הנהלת החטיבה שנאלצים לעלות לפקח בעצמם מתוך אחריות לעניין,

שכן אנחנו לא רוצים להכריז על אירוע ולהשאיר את המרחב האווירי ריק מפיקוח.

לדעתי, נכון לעכשיו אין לזה היתכנות. 

קישור לתוכן

לפני 12 שעות Haim Shukrun כתב:

שלום חברים
איך אנחנו יכולים להרים - פשוט -  Israel Online Day  - כמו בהרבה חטיבות בעולם, לצאת מהמקום הנסיבתי והלא ידוע של מרחב אוורי מאוייש 
יתרום גם לגיבוש החטיבתי - זה כיף לפגוש אנשים מוכרים וחברים ברשת והחוויה הזו לצערי, נעלמה.  

משהו בשעות סבירות - נכון - לפעמים מודיעים על פיקוח ב 18 או 20:00 שזה כבר די מאוחר ואנחנו אחרי יום עבודה אם לא מדובר ב Weekend אני אישית מקבל הודעות על פקחים שעולים - למשל ביום ו' ב 2130 שאנחנו כבר שפוכים מדי מכדי להתחיל להרים טיסה או לחלופין בלב שעות הצהריים ביום שישי.

image.thumb.png.9396f98c80d4f2e44afe55d590f84de7.png

image.thumb.png.85038130efb716ff583167fa8b2eea44.png

איזה מינימום, משהו, אני זוכר שהיתה אמרה שהפנתה את זה לטייסים - אז חלופה היא שהטייסים ירימו/יחליטו על איזה מועד שבאים לטוס ושהפיקוח יתארגן לכך - 

יש איזה משהו מדהים וקסם באוויר כשכולם באים לטוס. באיזה ערב וזה משמעותי יותר בעיניי מכל מפגש פיזי. 

אני יודע שיתנו לי תשובות שאולי סותרות את מה שאני מעלה כאן - אבל זו החוויה שלי, שהמרחב הישראלי די מת. אבל אולי אני טועה ?  אוקי, יש פיקוח בהרצלייה...

בברכה,
חי.

היי חי,

בהמשך לדבריו של אור אשר באמת מסכם את המצב הקיים חשוב לזכור . 

גם הפקחים שעולים הם אנשים עובדים\לומדים וכנראה שהזמן הפנוי שלהם במהלך השבוע הוא אחרי העבודה\לימודים בשעות הערב לתרום שעה\שעתיים לפיקוח.

אני אישית עליתי אתמול בערב אחרי יום עבודה ארוך והיו לי מספר תנועות זרות (אשר כמובן תורם לחטיבה מבחינה חיצונית - טייסים זרים).

בנוסף כמות הפקחים האקטיבית כרגע בחטיבה היא נמוכה יחסית מה שיכול לגרום אולי לחטיבה להרגיש "ריקה" מבחינת פיקוח במהלך השבוע . 

אני יכול להעיד שבסופי שבוע בחודש האחרון יש מספר פקחים אשר עולים ונותנים כמות שעות יפה מאוד על העמדות בארץ.

קבוצת העדכונים נועדה כדי לעדכן מתי הפקח עולה (כמובן שהוא צריך לבקש שיפרסמו אותו) ותמיד נשמח ליותר שעות מכולם :)

שבוע טוב 

קישור לתוכן

באתי להגיד שהנושא הזה עלה כבר כמה פעמים ואולי אחת הבעיות היא ישראל רחוקה לאירופאים שרגילים לשאטלים הקצרים שלהם, אבל אז נזכרתי שבדובאי יש הרבה אירועים מוצלחים והם רחוקים פי 2 מאירופה (הם עושים גם אירועים של טיסות ל ומ-אירופה). אז למה הם מצליחים וואטיל לא?

בכל מקרה, אני חושב שהגישה של הכל או כלום היא לא גישה טובה, ואטיל מרימה אירוע רק כל כמה חודשים ואני חושב שצריך לתת צ'אנס לפחות לאירוע חודשי.

אגב, למה בואטיל אין מערכת בוקינג לפקחים כדי שהפיקוח לא יבוא בהפתעה ובלי זמן להתארגן?

קישור לתוכן

לפני 2 שעות Avi Markovich כתב:

באתי להגיד שהנושא הזה עלה כבר כמה פעמים ואולי אחת הבעיות היא ישראל רחוקה לאירופאים שרגילים לשאטלים הקצרים שלהם, אבל אז נזכרתי שבדובאי יש הרבה אירועים מוצלחים והם רחוקים פי 2 מאירופה (הם עושים גם אירועים של טיסות ל ומ-אירופה). אז למה הם מצליחים וואטיל לא?

בכל מקרה, אני חושב שהגישה של הכל או כלום היא לא גישה טובה, ואטיל מרימה אירוע רק כל כמה חודשים ואני חושב שצריך לתת צ'אנס לפחות לאירוע חודשי.

ההנהלה חזרה בתפקוד מלא כפי שראית בפורום נעוצים , יום שבת הקרוב יש אירוע , 9.3 יש הרצאה ויש עוד אירוע מתוכנן לחודש הבא.

אגב, למה בואטיל אין מערכת בוקינג לפקחים כדי שהפיקוח לא יבוא בהפתעה ובלי זמן להתארגן? קיים, מוזמן להכנס לדשבורד החדש

קישור לתוכן

לפני ב-1.2.2023 בתוך 20:35 Avi Markovich כתב:

אגב, למה בואטיל אין מערכת בוקינג לפקחים כדי שהפיקוח לא יבוא בהפתעה ובלי זמן להתארגן?

היי אבי,

לאור העבודה הקשה שאנשי ההנהלה עשו ועושים כאן אני מבקש להעמיד אותך על טעות שמאוד צורמת לי,

ואטיל לא מרימה אירוע רק כל כמה חודשים.

להלן רשימת האירועים לדוגמא לשנים 2021-2022

9.1.21 - Tel-Aviv - Zagreb Visit

20.3.21 - Salam Tel-Aviv (תל-אביב - אבו דאבי)

28.3.21 - אירוע חדר בקרה פסח

24.4.21 - Istanbul - Tel-Aviv City Link

15.5.21 - Ramon - Budapest Shuttle

12.6.21 - Frankfurt - Tel Aviv Visit

24.07.21 - Amsterdam - Tel Aviv Connection

14.8.21 - Ahoy Bartislava

25.9.21 - Tel-Aviv - Mumbai Ticket

2.10.21 - VATIL Control Room

20.11.21 - Winter Hop 

4.12.21 - Hanukkah Live

8.1.22 - Saturday Adventure 

19.3.22 - Vienna - Tel-Aviv Trip

18.4.22 - חדר בקרה פסח

21.5.22 - Tel-Aviv Burgas Sunset

25.6.22 - Tel-Aviv Rome Shuttle

23.7.22 - Baku - Tel-Aviv Summer 

27.8.22 - Tel-Aviv Dalaman City Hop

24.9.22 - Shalom Bucharest 

15.10.22 - Sukkot Control Room (ההגעה לחדר בקרה בוטלה בעקבות בלתם אך הפיקוח סופק)

29.10.22 - Tel-Aviv Kyiv City Shuttle

המגמה ברורה, אירוע כל חודש ואף אפילו יותר במשך שנתיים כולל חדרי בקרה.

אני מכבד את מה שאתה אומר לגבי הכל או כלום אבל אתה מדבר כאן עם אנשי הנהלה בעלי ניסיון רב, 
והניסיון מוכיח שאירוע שבועי מחזיק בסביבות חודש לפני שהוא נשאר ללא פקחים וללא תנועה.

ההצעה שלי לחבריי להנהלה:
שאם יקום אירוע שבועי שוב זה יהיה בעקבות "התעוררות השטח".
אם נראה שפקחים מתארגנים יחדיו ועולים לפקח ביום ושעה ספציפיים לאורך תקופה ארוכה, אז נספק את השתית לאירוע שבועי. 

דבר נוסף לגבי בוקינג לפקחים,

התשתית הייתה קיימת לאורך השנים בכל מיני צורות ודרכים אך ההיסטוריה מלמדת שפקחים לא אוהבים להתחייב על משהו מראש ולא מבצעים booking.

כ-webmaster הנוכחי דאגתי שהאפשרות לביצוע booking תהיה בדשבורד החטיבתי עבור הפקחים כך שה-booking יופיע גם אצלנו וגם לכלל vatsim,

מעבר לכך אין הרבה מה לעשות חוץ מלבקש את הפקחים לבצע בוקינג מראש.

קישור לתוכן

תודה חברים, אני שמח לראות שהפוסט עורר שיחה לגבי זה
כמו גם נוכח לרשימת האירועים המכובדת שאור הציג
לגבי "התעוררות השטח" אני חושב שזה מונח נכון - הקריאה היא לכולם, אחד גורר את השני, כלומר באיזשהו מקום האחריות להתעוררות השטח היא על כל אחד - כך אני רואה את זה.

קישור לתוכן

נא להתחבר על מנת להגיב

You will be able to leave a comment after signing in

התחברות לאתר

• יצירת חדש...