עבור לתוכן

Yuval Gazit

חבר חטיבה
 • הודעות פעילות

  507
 • הצטרפות

 • ביקור לאחרון

 • Days Won

  15

Posts שנפתחו על-ידי Yuval Gazit

 1. אכתוב מה שאני זוכר (רוב השאלות)

  2. חובה עם ה738 למיטב זכרוני בקו ת"א לרנקה, שאר המטוסים נראלי אפשר אחרי 50 שעות

  3. שוב למיטב זכרוני אפשר בהכל כולל Simberif

  לגבי 4 יש את הצוות שיענה אבל למיטב זכרוני אפשר להפעיל מחדש בלי למחוק את ההיסטוריה

 2. לפני כעת Oren Geva כתב:

  הבנתי. אז תכלס אנחנו מדברים על הקו האדום, רק שאפשר להגיע בזוית תלולה לנקודה המקבילה לחניה ומשם לרחף לחניה.

  בדיוק, בתכלס בשטח לפעמים הפקח יעשה טריקים כי זה השטח שלו אבל ברגיל זה יהיה דומה לאדום.

 3. לפני ב-8.9.2021 בתוך 20:01 Etai Charit כתב:

  אני מסכים, אבל אני רק טייס ולא פקח, אז אני מכיר רק את נקודת המבט של "מקבל השירות" ולא "נותן השירות".

  לדעתי יש הבדל מהותי באופן תכנון הזמנים בין טייסים לפקחים. בעוד שפקח יכול לגלות שיש לו שעה פנויה ולהתחבר, כטייס (שמשקיע), לעלות לרשת זה פרוייקט שלם: מהרגע שהתיישבתי על הסימולטור לתכנן את הטיסה ועד שהמטוס משייט על טייס אוטומטי, זה שעה וחצי. נחיתה זה תהליך גם כן של סביב השעה. אני משתדל להודיע מראש למשפחה בבית ולתאם איתם מתי אני "נעלם" לסימולטור ובונה את כל הטיסה ותכנון הזמנים סביב הלו"ז המשפחתי.

  הנקודה שלי היא שהרבה יותר קל לי כטייס, מהרגע שהחלטתי שביום מסויים אני טס בסימולטור, לעשות בוקינג ולדעת בקירוב די טוב מתי אגיע למרחב בן גוריון. זה מאוד לא ספונטני מבחינתי. בעוד שלראייתי, פקח יכול כן להיות ספונטני לפי כמות התנועה שהוא רואה ברשת.

  המסקנה שלי היא שחסרה מערכת בוקינג לטייסים שאכן מתפקדת ואכן כולם יודעים להשתמש בה ולהסתכל עליה בזמן. פקחים יכולים לראות שביום שישי בין 2-4 בצהריים יש הרבה נחיתות והמראות מתוכננות ולכן יתחברו בהתאם.

  אולי זה מה שיעזור, לפחות ברמתנו. 

  גם ברמה הבינ"ל, טייסים זרים יוכלו להשתמש בזה על תקן "בקשת פיקוח", ובסבירות גבוהה שיקבלו מענה, במיוחד אם פקח רואה את מערכת הבוקינג, רואה שג'ון דו דיווח שהוא יטוס מאטלנטה לתל אביב ונחיתה משוערת בשעה X, אותו פקח יבדוק את הרשת ויראה שאכן ג'ון דו מחובר ובדרכו כמתוכנן. 

  הלוואי שהיו מייצרים את זה, פיקוח זה בהתראה קצרה וטיסה זה הכנה מראש (לפחות לדעתי)

 4. לפני 1 דקה Avi Markovich כתב:

  "גם שלא מעט פעמים פקחים עולים באופן ספונטני לגמרי"

  אני לא מסכים, אני פותח הרבה את ה-vatspy בשעות העומס ולא רואה פיקוח, נדיר מאוד, אולי פעם אבל עכשיו כבר לא.

  "אם עולים אישית אני מודיע אבל אין חובה על זה."

  כמובן שאין חובה, אבל אני לא רואה סיבה למה לא להודיע על זה, הרי טיסה לוקחת קצת זמן להכין, ואם יודיעו מראש, הסיכוי לתנועות גדל. לכן אני חושב שאולי כדאי לעשות משהו בנושא, להעלות את המודעות לעניין ולעודד פקחים לעשות booking

  צר לי להגיד, אבל אני יכול לספור ב30 יום האחרונים לפחות 5 פעמים שהיה מגדל קרקע ת"א ומדי פעם גם מגדלים כלליים וחוץ מ3 טיסות בשעתיים לפחות לא קרה יותר מדי. (וזה אם נתעלם מאחד מהססנות שמקיף בהרצליה😉 {כפרה עליכם}).

  לגבי הנקודה השנייה, הכוונה בספונטניות זה שאני נגיד חוזר הביתה אומר וואי איך בא לי ומתחבר, אם יש התראה מראש ועושים BOOKING אישית לא ראיתי הבדל (ויש תקופה לא קצרה שפרסמתי כל פעם שאני עולה בכל מקום אפשרי).

 5. לגבי החלק הראשון, בתכלס ראינו שזה לא עובד. כמות הפעמים שעלינו פיקוח כמעט מלא או מלא (גם עם פרסום של כמה ימים מראש) וגם עם המון נסיונות מעט מאוד טייסים עולים, מה גם שלא מעט פעמים פקחים עולים באופן ספונטני לגמרי, אישית רוב הזמן אני לא יודע בדיוק מה אני עושה אז אני עולה בהתראה קצרה.

  וכאן מגיעים למערכת הBOOKING, אין מה לעשות שעולים ספונטני אין איך להודיע מראש. אם עולים אישית אני מודיע אבל אין חובה על זה.

 6. אני חושב שאתם לא חושבים בצורה הישירה, בסופו של דבר הרבה מאוד רובוטים שהוכנסו לתעשיות מסויימות נתנו עבודות אחרות, במקרה הזה נראה לי שיהיה תפקיד סטייל מנהל טכני\מנטר שיהיה בקוקפיט ויגיב לסיטואציה בהתאם למצב

×
×
 • יצירת חדש...