עבור לתוכן
Tal Elmishali

טיסה לאיטליה קוקפיט איכשהו?

Recommended Posts

היי, למי שלא מכיר קוראים לי טל אלמשעלי בן 20 מחיפה לאחרונה פעיל בפורום עקב פציעה שעברתי במבצע צוק איתן

ומאז אני עובר שיקום יומי ושאר היום בבית אז נהיתי יותר פעיל בפורום וחזרתי לעסקי התעופה ;)

בעוד כשבועיים בתאריך 29/9 - 6/10 אני אהיה באיטליה בחופשה ובשני הטיסות אני טס עם אל על

בהלוך לרומא ובחזור ממילנו.

רציתי לשאול מהי הדרך הטובה ביותר לארגן ביקור בקוקפיט ו/או להצטרף לנחיתה/המראה.

קישור לתוכן

הדרך הטובה ביותר היא לברר את שמות הטייסים, ולבקש מהם לפני הטיסה להיכנס לקוקפיט, דרך המייל או משהו אחר.., הדרך השניה היא לבקש לראות אותם שאתה נכנס למטוס ולהביא להם מכתב, או לבקש מהם להיות איתם בטיסה. תהנה :)

קישור לתוכן

הדרך לפי דעתי הטובה ביותר היא לכתוב מכתב מסודר עם מידע על עצמך מי אתה ,מה אתה, איך אתה קשור לתעופה ,בן כמה אתה ,מאיפה אתה וכו'... 

ולא לשכוח לרשום את הכיסא שלך (בדר"כ יודעים את הכיסא שלך לאחר הCHECK-IN) אז תיקח איתך עט , מעטפה והמכתב . ושאתה בשער יושב או לא יודע תכתוב את הכיסא שלך על המכתב ותשים את המכתב בתוך מעטפה .

ושאתה נכנס למטוס יש דיילים שמקבלים אותך אז תביא לאחד הדיילים את המכתב ותגיד להם שיעבירו את זה לטיסיים. 

וזהו.. רק תתפלל שהקברניט יקבל אותך..

שיהיה בהצלחה וחופשה נעימה :)

קישור לתוכן

אל תשים את המכתב במעטפה! שלא יחשבו שזה אנטרקס בטעות...

בכל מקרה, עם או בלי קוקפיט, שתהיה חופשה נעימה ויותר חשוב החלמה מהירה.

קישור לתוכן

אורח amit kleinman

לפני כשלושה חודשים טסתי לרומא (גם באל על עם ה739), פשוט מאוד, כתבתי מכתב מסודר ויפה שכולל את מה שרשמו פה למעלה.

בכניסה למטוס נתתי את המכתב לדיילת וביקשתי להעביר לטייס. 10 דקות לפני הפושבאק נגשה אלי הדיילת ואמרה לי שקוראים לי לקוקפיט. הטייסים היו סופר נחמדים ונדהמו מכמות הידע והבקיאות שלי בנושא התעופה, לכן הם נתנו לי לעזור להם להתכונן לגישה (קריאת מזג אוויר וכדומה...).

ישבתי בקוקפיט כמעט כל הטיסה למעל חצי שעה הפסקה בשיוט.

בטיסה חזור הסיפור די דומה חוץ מזה שהטייסים נתנו לי להקריא את הצ'קליסטים.

בהצלחה והחלמה מהירה :)

קישור לתוכן

אל תשים את המכתב במעטפה! שלא יחשבו שזה אנטרקס בטעות...

בכל מקרה, עם או בלי קוקפיט, שתהיה חופשה נעימה ויותר חשוב החלמה מהירה.

בכל פעם שנסעתי לחול שמתי את המכתב במעטפה.

ובכמעט בכל הפעמים ששמתי גם נכנסתי לקוקפיט אבל בכל מקרה תודה רבה על ההערה הזאת לא ידעתי ואני לא יעשה את זה בעתיד :)

קישור לתוכן

בכל פעם שנסעתי לחול שמתי את המכתב במעטפה.

ובכמעט בכל הפעמים ששמתי גם נכנסתי לקוקפיט אבל בכל מקרה תודה רבה על ההערה הזאת לא ידעתי ואני לא יעשה את זה בעתיד :)

אני חושב שאוהד התבדח..

קישור לתוכן

לפני יומים טסתי לאילת הצוות לא קיבל מכתב שהגשתי להם לפי איסור של החברה והעדיפו לדבר איתי אחרי שהסברתי וביקשתי הצטרפתי לקוקפיט לכל הטיסה חברה ממש נחמדים והסבירו שעדיף לבוא לדבר מאשר לשלוח מכתב שהם לא יקבלו לא יודע אם זה נהלים רק בארקיע.

קישור לתוכן

לפני יומים טסתי לאילת הצוות לא קיבל מכתב שהגשתי להם לפי איסור של החברה והעדיפו לדבר איתי אחרי שהסברתי וביקשתי הצטרפתי לקוקפיט לכל הטיסה חברה ממש נחמדים והסבירו שעדיף לבוא לדבר מאשר לשלוח מכתב שהם לא יקבלו לא יודע אם זה נהלים רק בארקיע.

יש מקרים ויש מקרים...יכול להיות שזה הנוהל בארקיע או יכול להיות שזה הנוהל אצל הטייסים הספציפים האלה.. בכל מקרה כדאי לנסות בכל דרך כדי להכנס :)

קישור לתוכן

יש מקרים ויש מקרים...יכול להיות שזה הנוהל בארקיע או יכול להיות שזה הנוהל אצל הטייסים הספציפים האלה.. בכל מקרה כדאי לנסות בכל דרך כדי להכנס :)

:shok: לא הייתי מנסה להיכנס בכל דרך... קצת כבוד עצמי.

שאלתם פעם אחת, לא רצו, לא צריך להתבאס או לכפות בכוח ולחפור לדיילים כל הטיסה. סה"כ מקום עם נוף קצת יותר יפה והרבה כפתורים - זה הכל.

תהנו מהחופשה שלכם.

קישור לתוכן

:shok: לא הייתי מנסה להיכנס בכל דרך... קצת כבוד עצמי.

שאלתם פעם אחת, לא רצו, לא צריך להתבאס או לכפות בכוח ולחפור לדיילים כל הטיסה. סה"כ מקום עם נוף קצת יותר יפה והרבה כפתורים - זה הכל.

תהנו מהחופשה שלכם.

מסכים, היום בטיסה חזור הטייס הזמין אותי לקוקפיט שוב, זה אותו טייס שהיה בהלך.

קישור לתוכן

בפעם האחרונה שטסתי נתנו לי להכנס בלי שום מכתב , כתבתי לך מכתב לדוגמא

לכבוד : פלוני ,

שמי פלוני אלמוני גר בחיפה בן 35 , ואני חבר בחטיבה הישראלית של vatsim VATIL

כמו כן אני טייס וירטואלי ברשת ויש לי למעלה מ (מספר השעות שלכם) שעות טיסה ברשת.

אשמח עם תוכל להכניס אותי לקוקפיט שלך ולראות איך הדברים נעשים במציאות ,

אני יושב ב המחלקה שלכם (פירסט , בביזניס , אקונומי ) מושב 4B

אני מאד מעריך את עבודתך ואשמח להיפגש איתך .

תודה מראש והמשך טיסה בטוחה .

פלוני אלמוני

מספר ואטסיים 0000000

קישור לתוכן

בפעם האחרונה שטסתי נתנו לי להכנס בלי שום מכתב , כתבתי לך מכתב לדוגמא

לכבוד : פלוני ,

שמי פלוני אלמוני גר בחיפה בן 35 , ואני חבר בחטיבה הישראלית של vatsim VATIL

כמו כן אני טייס וירטואלי ברשת ויש לי למעלה מ (מספר השעות שלכם) שעות טיסה ברשת.

אשמח עם תוכל להכניס אותי לקוקפיט שלך ולראות איך הדברים נעשים במציאות ,

אני יושב ב המחלקה שלכם (פירסט , בביזניס , אקונומי ) מושב 4B

אני מאד מעריך את עבודתך ואשמח להיפגש איתך .

תודה מראש והמשך טיסה בטוחה .

פלוני אלמוני

מספר ואטסיים 0000000

המכתב טוב.

אבל לרשום לו את מספר הוואטסים שלך ואת השעות שלך זה מיותר.

בסוף הוא לא מכניס אותך כי יש לך 3000 שעות או שיש לך 50 שעות.

הוא מכניס אותך כי הוא נחמד וכי הוא מבין שאתה מתעסק בתחום הזה.

קישור לתוכן

היי יואל, להלן דוגמא אישית ממכתב שכתבתי שנה שעברה לטייסים על ה777 בטיסת אל על 353 למינכן.

לקברניט ולקצין הראשון שלום

שמי אסף, בן 13 ממודיעין. אני מתעניין בתעופה וחובב מטוסים. אני טס ברשת וירטואלית הנקראת ואטסים טיסות CVFR ו-IFR. ברשת זו טייסים יכולים לטוס לכל מקום שירצו עם פקחים שמפקחים עליהם באמצעות תוכנה מיוחדת.

היום אני טס בפעם הראשונה בחיי, לטיול בר מצווה באירופה, ויש לי בקשה. מאז ומתמיד חלמתי להכנס לקוקפיט באחד משלבי הטיסה,ואשמח ללמוד מטייסים מקצועיים כמוכם על הטיסה ועל המטוס, ואולי אפילו תוכלו ללמוד ממני דבר או שניים. אקווה שתסכימו, כי זאת תהיה חוויה נהדרת בשבילי, וגם מתנה מעולה לבר מצווה.

בברכה, אסף כץ

נ.ב. אם תרצו אותי, אני הילד שמתלהב מהמטוס העצום הזה ויושב ב- A55

אז... כן, זה עבד :)

DSCN5699_zps02aa59cd.jpg

המכתב היה לפני שנה ואז עוד לא הייתי ממש בעסק של המטוסים הכבדים, אלא רק בראשית הלמידה של הIFR הקלאסי על הקלים. רואים את זה במכתב. בכל מקרה, זה הכיוון שהייתי מכוון אליו. בנוסף, הייתי מביא איתי בתיק עליה למטוס עט למקרה שהמושב ישתנה באופן לא צפוי, אני שכחתי להביא ויצא מצב שכשהכינו את המטוס הדיילת צעקה "מי זה אסף כץ?!"  :rofl:

טיסה נעימה  :P

קישור לתוכן

נא להתחבר על מנת להגיב

You will be able to leave a comment after signing in

התחברות לאתר

• יצירת חדש...