עבור לתוכן
Or Bahtari

**הודעה אישית ממני אליכם + שינויים**

Recommended Posts

חברי חטיבה יקרים,

ברצוני לשתף אתכם באשר אירע בשבועות האחרונים על מנת לשקף בצורה ישירה ולא דרך שמועות.

אין זה סוד שבארגון שלנו, כמו בכל ארגון, לעיתים מתגלעים מחלוקות בין אנשים, לעיתים על רקע מקצועי ולפעמים על רקע אישי, לצערי גם בארגון קטן כמו VATIL תופעה כזו קיימת.

לאחרונה קיבלתי מספר תלונות על חברי חטיבה נושאי תפקידים, על תהליכים שזוהמו במתכוון או שלא, ועל אי סדרים כאלו ואחרים לאורך ולרוחב פעילות החטיבה.

גם אני צובר מטענים וכעסים, למשמע התלונות שעלו הסקתי שמדובר בעיקר בתלונות סרק שברובן מבוססות על רקע אישי, והדפתי אותן באופן שבו ראיתי לנכון.
היות ואני דוגל בעבודת צוות ומתייעץ עם הסובבים אותי בחטיבה בכל עת פניתי לחבר חטיבה וותיק ונטרלי על מנת שיסרוק במסרקות ברזל את טענות חברי החטיבה וייתן את המלצותיו לשיפור המצב, תוך התחייבות לקבל את כל המלצותיו בתום הבדיקה, שכן טובת החטיבה והיא בלבד עומדת לנגד עיניי.

בסיום הבדיקה שנערכה כשבוע, במהלכה נעשו שיחות רבות עם גורמים שונים בחטיבה, החלטתי לאמץ באופן גורף את ההמלצות הבאות שהתקבלו והן תיושמנה.

1. שרת הדיסקורד החטיבתי

א. יוסרו לאלתר כל ההרשאות שניתנו לאורך הזמן לבעלי תפקידים.
ב. ימונו 2 מנהלי דיסקורד ע"פ התמהיל הבא: חבר צוות בחטיבה (ירדן בן דור) וחבר חטיבה נוסף שאינו נושא בתפקיד כלשהוא כיום.
ג. מנהלי הדיסקורד **והם בלבד** יהיו בעלי הרשאות בדיסקורד ויהיו אמונים על שמירת הסדר ואיכות השיח בחדרים.
ד. יוסרו לאלתר כל הסיסמאות לחדרים, כולם יוכלו להתארח בכל חדר בו יחפצו, ובמידה וישנה שיחה אישית אפשר לבקש בנימוס פרטיות.
ה. שרת הדיסקורד ייפתח לכל מי שתעופה היא מעניינו, ולא תהיה חובת רישום ל
VATSIM.
ו. סגן מנהל החטיבה ירדן בן-דור גיבש בימים האחרונים דף נהלים לשרת הדיסקורד, ועל כולם ללא יוצא מהכלל לכבד את בקשותיהם.

לקריאת דף הנהלים -לחצו כאן.

2.מחלקת הדרכת פקחים

א. כל החלטה הקשורה בדרך זו אחרת למחלקת הדרכת פקחים, לרבות קידום, שעות מינימום, מתן דרגות,
הסמכות על עמדות וכו' יתקבלו ע"י מנהל מחלקת הדרכה ועל ידו בלבד, ע"פ אמות מידה שייקבעו על ידו, בצורה מקצועית ועניינית, תוך הקפדה על תיעוד רישום ודיווח.

ב. מנהל מחלקת הדרכה יפרסם עד לסוף החודש את כל הנהלים, שעות הפיקוח/הדרכה הנדרשות, מסלולי קידום, ואלו יהיו נגישים ושקופים לכולם באתר החטיבה, מי שעמוד במספרים, יקודם.

ג. משובים בין מדריכים לחניכים יינתנו בצורה אישית, מכבדת ומלמדת, תתועד ותתוייק, ולא בצורה
ביקורתית ושיפוטית, לא נאפשר הלבנת פני חברים בחטיבה ברבים, על כך בהמשך ממנהל ההדרכה.

3.שיבוץ פקחים לאירועים

א.      שיבוץ לפיקוח באירוע יחל כ-72 שעות לפני תחילתו על בסיס כל הקודם זוכה כדי לאפשר לפקחים שלא שמו לב לפרסום להשתבץ.

ב.      לטובת שקיפות – שיבוץ לפיקוח ייעשה ע"י תגובה לפוסט האירוע בפורום בלבד.

ג.       פורמט זה ייבחן במהלך שלושת האירועים הקרובים, הנהלת החטיבה תעשה התאמות במידה ויתעוררו אי סדרים בשיבוצים ונלמד יחד תוך כדי תנועה.

אני שמח להביא בפניכם את השינויים ואני משוכנע שהם יתרמו לחוויית החברים החטיבה, ויפתחו פתח לשיתופי פעולה חדשים ומחודשים.

אני מבקש מכולם, מחבריי ומאלו שלא, מוותיקים וחדשים כאחד, קבלו את גם אתם את ההמלצות, אל תאתגרו אותן, תכבדו את החלטתי לתמוך בהן, ואל תהפכו את הנושא לאישי, אנא מכם.

בשולי הדברים, חשוב שנזכור שמדובר בתחביב על בסיס התנדבותי, ונכון שצריך ליצוק תוכן להתנדבות ולא להתספק בתואר "אני מתנדב", אבל עם זאת, גלו יותר סבלנות איש לרעהו, תהיו יותר מלמדים ומעשירים ופחות ציניים ושיפוטיים, אפשרו מרחב שיח חופשי מכבד ומלמד ופחות שיחות סרק, עזרו אחד לשני לקדם את החטיבה למקומות טובים עוד יותר.

החטיבה הזאת לאורך 17 שנות פעילותה ידעה עליות ומורדות, אבל תמיד ידענו לאחד כוחות כדי לשמור עליה חלוצה, חדשנית עם פעילות רבה מחוץ לגבולות הרשת, זאת חטיבה כל כך קטנה עם אנשים כל כך טובים, אם נדע לשים בצד אגו וכעסים שצברנו, כולנו נרוויח באופן אישי, והחטיבה תרוויח מעשייה ולא מריב ומדון.

תעצרו רגע ותחשבו על זה, תראו שאני בעצם צודק.

בהצלחה לכולנו!

קישור לתוכן

אני חושב שכל הנהלים החדשים מבורכים,חוץ משניים מהם.

לדעתי כן צריכה להיות הגבלת גיל על השרת,וכן חייבים להיות חדרי שיחה פרטיים,אבל במתכונת שונה.

כל השאר,מבורך! תודה.

קישור לתוכן

לפני 2 דקות Yuval Abramzon כתב:

אני חושב שכל הנהלים החדשים מבורכים,חוץ משניים מהם.

לדעתי כן צריכה להיות הגבלת גיל על השרת,וכן חייבים להיות חדרי שיחה פרטיים,אבל במתכונת שונה.

כל השאר,מבורך! תודה.

השרת כפוף לנהלי VATSIM בהתאם להוראת סגן מנהל החטיבה ולכן מגבלת הגיל למעשה קיימת (גיל 13).

לגבי הדבר השני - תכתוב לי בפרטי ונבדוק.

קישור לתוכן

נא להתחבר על מנת להגיב

You will be able to leave a comment after signing in

התחברות לאתר

• יצירת חדש...