עבור לתוכן

Or Bahtari

צוות גלובלי
 • הודעות פעילות

  1,949
 • הצטרפות

 • ביקור לאחרון

 • Days Won

  65

Or Bahtari last won the day on ספטמבר 24 2022

Or Bahtari had the most liked content!

9 עוקבים

אודות Or Bahtari

פרטי משתמש

 • Simulator
  Prepar3D

Vatsim

 • VATSIM CID
  1137757

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

Or Bahtari's Achievements

 1. היי אבי, לאור העבודה הקשה שאנשי ההנהלה עשו ועושים כאן אני מבקש להעמיד אותך על טעות שמאוד צורמת לי, ואטיל לא מרימה אירוע רק כל כמה חודשים. להלן רשימת האירועים לדוגמא לשנים 2021-2022 : 9.1.21 - Tel-Aviv - Zagreb Visit 20.3.21 - Salam Tel-Aviv (תל-אביב - אבו דאבי) 28.3.21 - אירוע חדר בקרה פסח 24.4.21 - Istanbul - Tel-Aviv City Link 15.5.21 - Ramon - Budapest Shuttle 12.6.21 - Frankfurt - Tel Aviv Visit 24.07.21 - Amsterdam - Tel Aviv Connection 14.8.21 - Ahoy Bartislava 25.9.21 - Tel-Aviv - Mumbai Ticket 2.10.21 - VATIL Control Room 20.11.21 - Winter Hop 4.12.21 - Hanukkah Live 8.1.22 - Saturday Adventure 19.3.22 - Vienna - Tel-Aviv Trip 18.4.22 - חדר בקרה פסח 21.5.22 - Tel-Aviv Burgas Sunset 25.6.22 - Tel-Aviv Rome Shuttle 23.7.22 - Baku - Tel-Aviv Summer 27.8.22 - Tel-Aviv Dalaman City Hop 24.9.22 - Shalom Bucharest 15.10.22 - Sukkot Control Room (ההגעה לחדר בקרה בוטלה בעקבות בלתם אך הפיקוח סופק) 29.10.22 - Tel-Aviv Kyiv City Shuttle המגמה ברורה, אירוע כל חודש ואף אפילו יותר במשך שנתיים כולל חדרי בקרה. אני מכבד את מה שאתה אומר לגבי הכל או כלום אבל אתה מדבר כאן עם אנשי הנהלה בעלי ניסיון רב, והניסיון מוכיח שאירוע שבועי מחזיק בסביבות חודש לפני שהוא נשאר ללא פקחים וללא תנועה. ההצעה שלי לחבריי להנהלה: שאם יקום אירוע שבועי שוב זה יהיה בעקבות "התעוררות השטח". אם נראה שפקחים מתארגנים יחדיו ועולים לפקח ביום ושעה ספציפיים לאורך תקופה ארוכה, אז נספק את השתית לאירוע שבועי. דבר נוסף לגבי בוקינג לפקחים, התשתית הייתה קיימת לאורך השנים בכל מיני צורות ודרכים אך ההיסטוריה מלמדת שפקחים לא אוהבים להתחייב על משהו מראש ולא מבצעים booking. כ-webmaster הנוכחי דאגתי שהאפשרות לביצוע booking תהיה בדשבורד החטיבתי עבור הפקחים כך שה-booking יופיע גם אצלנו וגם לכלל vatsim, מעבר לכך אין הרבה מה לעשות חוץ מלבקש את הפקחים לבצע בוקינג מראש.
 2. אהלן חיים, מה שלומך? מניסיון הבעיה עם Israel Online Day על כל גווניו (אירוע שבועי, דו שבועי וכו'...) היא שהוא נשחק תוך זמן קצר מאוד, ואז נוצרות שתי בעיות: 1. טייסים לא רואים את האירוע כמשהו מיוחד מתוך ידיעה שיש אירוע כזה גם שבוע הבא / עוד שבועיים. 2. מבחינת שירותי פיקוח הדבר נופל על הכתפיים של הנהלת החטיבה שנאלצים לעלות לפקח בעצמם מתוך אחריות לעניין, שכן אנחנו לא רוצים להכריז על אירוע ולהשאיר את המרחב האווירי ריק מפיקוח. לדעתי, נכון לעכשיו אין לזה היתכנות.
 3. שלום לכולם, אני שמח לבשר על השקת הדשבורד החטיבתי! מטרת הדשבורד היא להקל על חברי החטיבה וההנהלה בפעילות השוטפת בכלל התחומים, הוא ישופר באופן שוטף ויתווספו אליו עוד פיצ'רים בעתיד. הדברים העיקריים שהדשבורד מציע: 1. לוח טיסות נתב"ג: כפי שניתן לראות בתמונה ניתן לקבל מידע לייב מוואטסים על התנועות בנתב"ג. כמו כן, הלוח מציג גם את הסטטוס של כל טיסה (כגון: שיוט, גישה, הנמכה וכו'..) וגם שעת נחיתה משוערת באם מדובר בלוח נחיתות. 2. לוח שנה חטיבתי: באמצעות לוח השנה ניתן לבצע מגוון פעולות שעד היום היה קצת מסורבל לבצע. עבור פקחים - ניתן לבצע BOOKING למשמשרות פיקוח והן יוצגו בלוח השנה באופן אוטמט לאחר מילוי טופס. עבור טייסים - ניתן למלא טופס בקשה לפיקוח, ולאחר אישור מנהל אירועים היא תתווסף ללוח השנה. 3. טבלת פקחים (ATC ROSTER): בטבלה זאת מופיעים כלל בעלי דרגות הפיקוח בחטיבה, וניתן גם לבדוק האם הם כשירים. מעתה , בדיקת הכשירות המתבצעת אחת לתקופה לפי קריטריונים שנקבעים במחלקת הדרכת פקחים תתבצע אוטומטית והטבלה תתעדכן בהתאמה. 4. אירוע חטיבתי קרוב: בעמוד הנ"ל ניתן יהיה לקבל מידע אודות האירוע הקרוב. בנוסף, באפשרות פקחי החטיבה להירשם באופן עצמאי למשמרות הפיקוח. קיימים עוד עמודים נוספים שלא הרחבתי עליהם בהודעה הזאת ואתם מוזמנים להיכנס ולראות. ניתן להתחבר לדשבורד מאתר החטיבה. כתוצאה מהשקת הדשבורד השתנה אתר החטיבה בהתאמה וכיום הוא מכיל פרטים כלליים בלבד על החטיבה ואפשרות חיבור לדשבורד. באם נתקלתם בתקלה כלשהי אתם מוזמנים לדווח אליי במייל : webmaster@vatil.org.il חג שמח!
 4. שלום לכולם, אתמול הודעתי במהלך פאנל החטיבה על עזיבתי את תפקיד מנהל החטיבה. אני נרגש לבשר כי מנהל החטיבה הבא של VATIL הוא אור בלישה. לאור ניסיון רב בכלל תחומי הפעילות בהן החטיבה עוסקת, בשנים האחרונות מנצח על פעילות מחלקת האירועים ומארגן את האירועים החודשיים בחטיבה (לרבות אירועי חדרי בקרה). היה לי לכבוד רב לנהל את את חטיבת VATIL ואני רוצה להודות לאנשי ההנהלה ולחברי החטיבה שסייעו בדרך. בהצלחה לאור ולהנהלה החדשה! שבת שלום!
 5. שלום לכולם, ביום חמישי הבא ה-16/6 בשעה 20:00 נתכנס בשרת הדיסקורד החטיבתי לפאנל חטיבה, במהלכו נעסוק בנושאים שונים באופן של דיון בין החברים וההנהלה כאחד. הנושאים ייבחרו ע"י המשתתפים בפאנל. על סדר היום: 1. תמסר הודעה חשובה ומשמעותית ע"י מנהל החטיבה (צפו להפתעות). 2.דיון בנושאים שונים שיעלו ע"י המשתתפים. לינק הזמנה לשרת הדיסקורד: https://discord.com/invite/8eQhSpP
 6. כמו כן, שכחתי לציין גם שהיום הקמנו מחדש את חדר הבקרה + שדרוג קל, הוספנו עוד כשתי עמדות מחשב במקום והתחדשנו בשולחנות חדשים. בשבוע הקרוב נתחדש גם בסטים של מקלדות ועכברים אלחוטיים ובאוזניות USB של Microsoft. כך זה נראה:
 7. שלום לכולם, החל מהשבוע הבא ולמספר חודשים הבאים לא אוכל להמשיך ולבצע את תפקידי בחטיבה בשוטף, היות שזהו המצב הנתון ותהליך החלפת מנהל החטיבה מורכב יותר מכפי שציפינו ימונה ממלא מקום זמני לתפקיד עבור התקופה הנ"ל. את התפקיד יבצע שחף יסעור. אשתדל מאוד בתקופה הקרובה לעקוב אחר הנעשה בחטיבה ולסייע עד כמה שניתן. כתובת המייל של שחף: vatil1d@vatil.org.il שחף ייכנס לתפקיד החל מיום שלישי ה-21/9 בשעה 20:00. שבוע טוב וחג שמח!
 8. אהלן, נושא הדיון הזה הוא חלק קטן מבעיה גדולה. הנהלות חטיבת VATIL לדורותיה ניסו ומנסות עדיין למצוא את "נוסחאת הקסם" להגדלת הפעילות. חלק אמרו שעם פיקוח יבואו התנועות, חלק אמרו שהתנועות יביאו את הפיקוח, חלק אחר הלך על אירוע שבועי - לצערי אף אחד לא פיצח את הנוסחה. בשורה התחתונה משוואת הפעילות החטיבתית נתמכת על עוד מגוון רחב של אלמנטים שבחלקם גם אינם פרי בחירה. דוגמאות: 1. המנטליות הישראלית - בישראל באופן כללי יותר חיים את הרגע ופחות מתוכננים לטווח ארוך. לכן, בכל פעם בהיסטוריה החטיבתית שהיו מערכות שיבוץ פקחים כמעט ולא היה ניתן לראות שיבוץ לפיקוח עוד 4 ימים, וגם אפילו לא לסופ"ש. נוסיף על כך את העובדה שיש חטיבות אחרות שבהן הפקחים יכולים להיות בטוחים שתהיה תנועה במשמרת שלהם ובישראל זה לא קורה. מכאן שאין כל סיבה שפקח יתחייב לשעתיים. 2. מרחק של 3-5 שעות טיסה ממרכז הפעילות הכי קרוב אלינו - אירופה. כשחובב תעופה וירטואלית אירופי חוזר בערב מהעבודה הוא לא מחפש 4-5 שעות טיסה, הוא מחפש שעה-שעה וחצי. וכשבאירופה יש כל כך הרבה היצע של יעדים אין ממש סיבה לטוס בישראל והסביבה. 3.חוסר ההיצע ביעדים מישראל בטווח השעתיים טיסה - ובכן מעבר ליוון, טורקיה,קפריסין ואילת-רמון אין מספיק מבחר של יעדים. אני מנסה לאחרונה עד כמה שניתן להנגיש את הידיעה על פיקוח בישראל לטייסים הישראליים בזמן אמת באמצעות הכלים הטכנולוגיים החדשניים שיש כיום לעומת פעם. למשל: קבוצת העדכונים של החטיבה ב-Whatsapp שבה תמיד יוצא עדכון על פיקוח צפוי מראש ופיקוח מחובר, בוט הפיקוח של החטיבה ב-Telegram ששולח הודעה אוטומטית ברגע שפיקוח עולה בישראל (הייתי עושה זאת ב-Whatsapp אם היה ניתן). זה הזמן להצטרף: וואטסאפ:https://chat.whatsapp.com/7vHHJPZRIRIAgMgFxbhbGD בוט פיקוח בטלגרם (ללא ספאם): https://t.me/vatilatconline בשורה התחתונה ובהתייחס לכל הדברים שנכתבו מעלה להלן העובדות שצריך להשלים עימן: 1. אי אפשר להסתמך על אירופאים בנושא. 2. נדרשים שניים לטנגו - כשפקח משתבץ מראש טייסים צריכים להגיע, וכשיש כמות טייסים מחוברת או צפויה להתחבר צריך פקחים. בנוגע לאירוע שבועי באופן ספציפי - ההיסטוריה מוכיחה שלאחר שבועיים-שלושה האחריות לקיום האירוע מתגלגלת להנהלה שמוצאת את עצמה מפקחת בעצמה כל פעם, וגם אז כמות התנועה לא ממש מתגמלת..... לכן, החטיבה מתבססת על אירוע חודשי מיוחד בשת"פים עם חברות אחרות, אלה האירועים שהכי מוכיחים את עצמם סטטיסטית.
 9. שלום לכולם, השנה האחרונה הייתה מאתגרת במיוחד בעקבות מגבלות הקורונה שמנעו מאיתנו לקיים את האירועים המסורתיים כבכל שנה, אך עשינו כמיטב יכולתנו לשמור על פעילות תקינה בגבול הניתן ואף הצלחנו להביא את החטיבה למחוזות חדשים במגוון תחומים. אני מבקש לאחל לכם חברי החטיבה שנה טובה ומתוקה מדבש! מי ייתן והשנה הקרובה תהיה אפילו טובה יותר מהקודמת, עם רמת פעילות גבוהה ברשת, הסמכות פיקוח, אירועים מיוחדים ועוד מגוון פרויקטים פורצי דרך. וכמובן - שמספר ההמראות יהיו כמספר הנחיתות (כי איך אפשר בלי הברכה הזאת 🙂) שלכם, אור באכתרי - VATIL1 מנהל החטיבה
 10. רוצים לדעת כשעולה עמדת פיקוח בישראל בזמן אמת? עכשיו זה אפשרי !! הצטרפו לערוץ הטלגרם החטיבתי ובכל פעם שתעלה עמדת פיקוח בישראל תקבלו הודעה אוטומטית על כך בערוץ. לינק להצטרפות לערוץ הטלגרם- https://t.me/vatilatconline
 11. ***עדכון חשוב*** שלום לכולם, לצערי הרב אני נאלץ להודיע כי כנס החטיבה שתוכנן ליום חמישי הקרוב (19/8) מבוטל, לא יהיה נכון לקיים אותו עם נתוני התחלואה הנוכחיים. באם יתאפשר לקיים כנס בקרוב כמובן תצא הודעה על כך. עמכם הסליחה, אור באכתרי - VATIL1 מנהל החטיבה
 12. **עדכון לגבי חולצות** כפי שצוין בכנס תמכרנה חולצות. החולצות הינן בצבע כחול כהה, מסוג פולו ועם לוגו החטיבה מלפנים. מחיר לחולצה יהיה בסביבות ה-30 ש"ח (תלוי בכמות החולצות המוזמנות). מדגיש שוב: כל מי שנרשם לחולצות עליו לדעת כי מרגע ההרשמה הוא מחוייב לתשלום עליהן, שכן החטיבה רוכשת אותן מראש. לטופס הזמנת חולצה לחצו כאן.
 13. חברים יקרים! הנכם מוזמנים לכנס חטיבת VATIL לשנת 2021 שיתקיים ביום ה' ה-19.08.21 בין השעות 17:45-21:30 במסלול האקדמי-המכללה למנהל. אז מה מתוכנן? אנו נתכנס החל מהשעה 17:45 בכיתה מס' 118 בבניין תקשורת עד תחילת לו"ז הכנס בשעה 18:30 בדיוק, בזמן זה תוכלו להירשם, להצביע לראשות החטיבה, לקבל חולצות (עדכון על כך ייצא בהמשך) ולהתכבד בכיבוד קל. לצד המתכונת הרגילה של הצגת העדכונים האחרונים בכל הנעשה בחטיבה בשלל המחלקות והאפשרות להיפגש פנים מול פנים בין חברי החטיבה, אנו שמחים להכריז כי בכנס תתקיימנה כשתי הרצאות: 1. מאיראן לחיל האוויר - סא"ל הומן גושה 2. תעופה ספורטיבית בישראל - אלעד זיירמן הכנס הינו ללא דמי השתתפות לו"ז מתוכנן: 18:30-18:35 - דברי פתיחה 18:35-19:30 - הרצאת אורח - "מאיראן לחיל האוויר" סא"ל הומן גושה 19:30-19:45 - הפסקה 19:45-20:20 - ענף התעופה הספורטיבית בישראל - אלעד זיירמן 20:20-20:30 - הפסקה 20:30-21:00 - דבר מנהל החטיבה היוצא - אור באכתרי 21:00 - הכרזת יו"ר וועדת הבחירות 21:10 - דבר מנהל החטיבה הנכנס **שימו לב, לו"ז הכנס נתון לשינויים בהתאם להספקים שלנו שכן בידינו זמן מוגבל להצגת הדברים. חולצות: בכנס תמכרנה חולצות. החולצות הינן בצבע כחול כהה, מסוג פולו ועם לוגו החטיבה מלפנים. מחיר לחולצה יהיה בסביבות ה-30 ש"ח (תלוי בכמות החולצות המוזמנות). מדגיש: כל מי שנרשם לחולצות עליו לדעת כי מרגע ההרשמה הוא מחוייב לתשלום עליהן, שכן החטיבה רוכשת אותן מראש. לטופס הזמנת חולצה לחצו כאן. דגשים נוספים: 1) על כל חברי החטיבה המשתתפים בכנס להגיע למקום עד השעה 18:00 ולא לאחר מכן! זאת כדי להספיק לקיים את הליך הבחירות לראשות החטיבה עד השעה 18:30. 2) טרמפים: כל בעלי הרכבים מבינכם המעוניינים לאסוף חברי חטיבה לכנס, או כל חבר חטיבה שמעוניין בטרמפ מוזמן לעשות זאת בשרשור הטרמפים בפורום, וליצור עקב כך באופן אישי קשר עם חבר החטיבה הרלבנטי. 5) חולצות: כל מי שנרשם לחולצות עליו לדעת כי מרגע ההרשמה הוא מחוייב לתשלום עליהן, שכן החטיבה רוכשת אותן מראש. שימו לב, ההרשמה לכנס נסגרה. שימו לב - יש להתחבר לאתר באמצעות פרטי וואטסים כדי לראות את הדף, לאחר מכן ניתן לחזור אליו מהתפריט הראשי באתר. **עדכונים יפורסמו כאן ובקבוצת העדכונים של החטיבה בוואטסאפ: https://chat.whatsapp.com/7vHHJPZRIRIAgMgFxbhbGD דרכי הגעה: הכתובת למגיעים ברכב: אלי ויזל 2, ראשון לציון חניה קיימת בשפע בחניון המכללה. רכבת ישראל הגעה לאחת מתחנות הרכבת הבאות ומשם לנסוע באוטובוס: ראשון לציון משה דיין ראשון לציון הראשונים קווי אוטובוסים 1. תל אביב - אגד קו 84 מהתחנה המרכזית החדשה ת"א קו 84 מהתחנה המרכזית הישנה מת"א קו 0 8 מרחוב רוטשילד ת"א קו 163 מהתחנה המרכזית החדשה ת"א אל תחנה מרכזית חדשה ראשל"צ קו 173 ממסוף 2000 ארלוזורוב ת"א קו173 מקניון עזריאלי ת"א דן קו 129 ממסוף רידינג ת"א 2. ראשון לציון - אגד קו 84 מהתחנה המרכזית החדשה ראשל"צ קו 84 מתחנת רכבת משה דיין קו 173 מתחנת רכבת משה דיין קו 173 מהתחנה המרכזית החדש ראשל"צ קו 6 מהתחנה המרכזית החדשה ראשל"צ קו 6 מתחנת רכבת משה דיין קו 17 מהתחנה המרכזית החדשה ראשל"צ קו 17 מהתחנה המרכזית הישנה ראשל"צ קו 6 מהתחנה המרכזית ראשל"צ קו 6 מתחנת רכבת משה דיין קו 433 מתחנת רכבת ראשונים קו 204 מתחנת רכבת ראשונים קו 163 מצומת טמפו-דרך השבעה אל תחנה מרכזית חדשה ראשל"צ 3. ירושלים - אגד קו 431 מהתחנה המרכזית ירושלים קו 433 מהתחנה המרכזית ירושלים 4. אזורים נוספים - אגד קו 204 מהתחנה המרכזית רחובות קו 433 מהתחנה המרכזית רמלה קו 204 מהתחנה המרכזית נס ציונה קו 311 מהתחנה המרכזית אשקלון אל תחנה מרכזית חדשה ראשל"צ קווים קו 138 מתחנה מרכזית יהוד קו 138 מתחנה מרכזית אור יהודה קו 139 מבית חולים שיבא קו 139 מתחנה מרכזית אור יהודה קו 139 מתחנה מרכזית קרית אונו נתראה בכנס!!
 14. שלום לכולם, השרשור הזה נועד לתיאום טרמפים בין חברים עבור כנס החטיבה. נשמח מאוד שכל מי שמגיע עם רכב יכתוב מהיכן הוא מגיע ויסייע לחברים שצריכים עזרה בנושא.
×
×
 • יצירת חדש...