עבור לתוכן

Oren Geva

חבר חטיבה
 • הודעות פעילות

  46
 • הצטרפות

 • ביקור לאחרון

 • Days Won

  9

Oren Geva last won the day on יוני 11

Oren Geva had the most liked content!

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

Oren Geva's Achievements

 1. אתה רגוע בלי הצדקה. בני אדם מוכיחים שוב ושוב שהם מסוגלים לקבל החלטות שגויות בקלות רבה מאוד. והאמת? אני פחות סומך על היכולת של טייסים אנושיים להישאר מרוכזים אחרי 7 שעות מעל האוקיינוס על אוטומט ולהגיב נכון גם כשיש לטייסים הספציפיים במצב רגיל את היכולת. בני אדם פשוט לא בנויים לזה. מי מבטיח שהמטוס האוטונומי לא יחליט לטוס ישירות לתוך סופת רעמים? הקוד. בכל אופן, אין בכלל שאלה. זה כבר קורה. https://www.businessinsider.com/flying-on-self-flying-plane-convinced-its-future-of-aviation-2021-5#in-february-2021-the-company-completed-its-first-gate-to-gate-autonomous-flight-where-the-aircraft-performed-all-taxi-takeoff-and-landing-maneuvers-on-its-own-with-no-pilot-input-4 https://mashable.com/article/self-flying-airplanes https://spectrum.ieee.org/when-will-we-have-unmanned-commercial-airliners
 2. אפשר לשלוח מל"ט - ואם הוא נופל עם חימוש על עיר הוא גורם להרג חפים מפשע. מתישהו יש באג, אבל את הבאג הזה אפשר לתקן קדימה והוא לא יחזור לעולם. הגורם האקראי בפעולות אנוש יישאר לנצח. אני אומר לך באחריות שהעלות של מטוס כזה היא זולה יותר ממשכורות טייסים לאורך זמן. כן, יכול להיות שיעלה מיליארדים לפתח את זה במשך שנים רבות לרמת האמינות הדרושה. מנתונים שראיתי עלויות שכר טייסים הן בין 4-8 אחוז מהעלויות התפעוליות של חברות התעופה. חברות זורקות לפח איירבאס 320 ומשלמות 200 מליון עבור איירבאס 320 neo בשביל 11% שיפור בצריכת הדלק (שזה הרבה פחות מ-11% בעלות התפעולית, שכוללת שכר טייסים ודיילות, חלפים, טיפולים וכו').
 3. זה דווקא נראה לי הדבר הכי בטוח בסיפור הזה. בר, גם היום אתה סומך רוב הזמן על מחשב כשאתה טס. כן, יש שם אדם ששומר עליו. אבל אותם אנשים כבר הוכיחו שהם מסוגלים להכניס את טיסת אמריקן איירליינס 965 לצלע הר או לפתוח ספולרים במקום לחמש אותם בטיסת אייר קנדה 621. ובכוונה חיפשתי חברות מערביות, עם טובי הטייסים. השאלה היא מה קורה יותר. מצב קיצון שמצריך חשיבה יצירתית, או מצב שיש לזהות במהירות ןלבצע את אלגוריתם הנכון. לדעתי המצב השני קורה בסדר גודל יותר פעמים מהמצב הראשון. מדובר פה בפעולה טכנית.
 4. אתם פשוט חושבים בקטן. האנשים של היום יחששו לעלות על מטוס אוטונומי. ובצדק. האם האנשים של עוד 100 שנה גם? ואני מגזים לגמרי כשאני אומר 100 שנה. במסע בין כוכבים הדרה המקורית היה להם מכשיר קשר ידני ושיחת וידאו עשו רק במסך הגדול בגשר החללית. בדור הבא כבר הטלפון שלהם היה בסיכה שעל המדים. הבן שלי למד שנתיים בזום. לא לקח 50 שנה מאז שמישהו דמיין את זה בלי לדעת מה זה אינטרנט ומה זה סלולרי ועד שזה שבר את כל מה שהצליחו לדמיין. לפני 100,000 שנה בני אדם לא התקרבו לאש. סוקרטס טען שהנחלת הכתיבה לאנשים תגרום לאנושות לאבד את היכולת לזכור. במאה ה19 אנשים פחדו לעלות על רכבות כי גוף האדם לא נועד לנוע במהירויות האלה. כשהתחילו לשווק טלפונים אנשמם פחדו שיתחשמלו כשיגעו בהם. כשהטלויזיות שווקו לראשונה, אנשים םחדו מהקרינה, כנל טלםונים סלולריים. קלטות אודיו איימו על תעשיית המוזיקה. ולעזאזל, גם היום יש אנשים שחושבים שעדיף לחטוף קורונה מאשר להתחסן. הנקודה היא שהטכנולוגיה והקדמה לא עוצרות בשביל אף אחד. כשזה יהיה יעיל, בטוצ וכלכלי מספיק, אף אחד לא ישאל אתכם אם אתם מעדיפים מטוס עם טייס או בלי.
 5. כלום לא מבטיח 10000 אחוז. אתה צריך רק 100. אבל כלום גם לא מבטיח 100%, גם לא טייס אנושי. ברדע שמערכת אוטונומית תהיה אמינה יותר טייס אנוש, זו תהיה בחירה עדיפה. ולדעתי אנחנו ממש לא רחוקים משם. אנחנו פחות רחוקים משם מאשר מהולדת הטיסה הממונעת. מםריע לך שזה עדיין לא 100%? אין מה לעשות עם זה. יהיה כאן שיקול של רמת אמינות מול עלויות. טייסים זה סיפור יקר, ואם הם פחות יעילים ועושים יותר טעויות ממכונה, הם לא יהיו.
 6. מה זה "טייס אוטומטי עושה טעות"? איזה החלטות הוא מקבל? ברור שיש תקלות. כמו כל מערכת, יש דרבים להגברות האמינות - כפילויות, יותר זמן בדיקות, אלקטרוניקה יותר איכותית - זה עניין של זמן וכסף - וצורך. השוק כיום מקבל את הטייס האוטומטי הקיים, ויש חברות שמנסות לפרוץ את המחסומים. בצורה שבה טייס אוטומטי עובד כיום, הוא אכן צריך עיניים אנושיות והבנה של איך מתפעלים את הכלי. אני לא טוען שמחר בבוקר מטוסים הם אוטומטיים. אבל מחרתיים בהחלט כן.
 7. אני מסכים עם איתי פה לגמרי, גם אצלי זה כך. לכולם יש עבודה, ילדים, לימודים. לא שאני לא מתחבר לפעמים ספונטני, אבל "לעשות טיסה" רצינית זה זמן. תכנון, נתיב, הכנות על הקרקע, במקרה הטוב שעתיים, ויש שני יעדים בשביל זה, קפריסין ורודוס פחות או יותר. הודעה מראש לא פוגעת בכלום - אם פקח יודע שהוא הולך להתחבר, כמה שיותר מוקדם עדיף, ו"משמרות" ליום קבוע זה אפילו עוד יותר טוב - אני מבין את התסכול שאין תנועה. אבל צריך לייצר שגרה בכדי שאנשים ידעו להתכוונן לזמן הזה. וצריך לפרסם את זה בדף האירועים של ואטסים ולקדם את זה בחברות הוירטואליות והחטיבות באופן פעיל. הפיקוח בארץ בסה"כ ברמה גבוהה. אם יום בשבוע - או אפילו פעם בשבועיים או בחודש יהיה מפורסם מראש, וזה יקרה בעקביות ולאורך זמן יש מצב שזה יזמין טיסות. מיוון/איטליה/בלקנים/אוקראינה זה לא כ"כ נורא. אבל מגרמניה, צרפת, ספרד, בריטניה - אלה בהחלט טיסות שצריך להתכונן אליהן ולפנות להן זמן. ואם זה לא מפורסם מראש אתה לא נכנס בכלל למערכת השיקולים של הטייסים הזרים. כאמור - מציע שוב לנסות שת"פ עם יוון/קפריסין/תורכיה. שיהיה אירוע חודשי east mediteranean. אפילו עם מצרים.
 8. צריך פשוט לתאם את זה עם יוון/קפריסין/תורכיה - ואולי אפילו עם מצרים ולבנון. היסטורית תמיד שת"פים עם החטיבות היוונית והתורכית היו מוצליחם - כן - בגלל המרחק. וכן - מבאס לטוס לארץ. אם אין לך 3-5 שעות בשביל, אין מאיפה. סתם טיסה ארוכה מעל ים בשביל 10 דקות פיקוח לנחיתה.
 9. מה קורה כשטייס טועה? כשהוא לא מרוכז? כשהוא חולה? הדברים האלה קורים הרבה יותר מכשלים בתכנה. תראה נתונים אמיתיים - http://www.planecrashinfo.com/cause.htm https://www.flightdeckfriend.com/ask-a-pilot/why-do-planes-crash/ יש עוד הרבה. הנקודה היא שהגורם האנושי הוא גורם מספר אחת לתאונות. אגב, גם כשלים טכניים - סיכוי טוב שאוטומציה של הטיפול הטכני במטוסים בהחלט תשפר את הסטטיסטיקה גם של הגורם הזה לתאונות. אף אחד לא מבטיח שמי שתכנת את האוטומציה עשה את זה טוב - לכן בודקים את האוטומציה. ואחרי שיבדקו מספיק ינסו בשטח. ואז יהיו תאונות ויתוקנו כשלים. וזה יגיע לרמת האמינות הנדרשת - שבוודאות תהיה הרבה יותר גבוהה מכל מערכת שצריכה בנאדם שישמור עליה.
 10. כרגע אף אחד. בעוד מאה שנה, כולם.
 11. גם טייס אנושי לא בהכרח מצליח. אני מאמין שברוב המקרים יש סיכויים טובים יותר שמחשב יצליח במקום שאנשים עושים טעויות. זה קורה במכשירים לספירת כסף, במפעלים לייצור מכוניות ובלמיון דברים אחרים. כן, יהיה מחיר לקדמה - גם בחיי אדם - אבל התהליך הוא בלתי נמנע. כמו שאלעד אמר, פעםן היה מהנדס טיסה בכל מטוס נוסעים. היום מטוסי סילון דו מנועיים כבר מורשים לטיסה עם טייס יחיד (מטוסי מנהלים). הסיבה שבמטוסי נוסעים עדיין נדרשים שני טייסים היא ביטוחית... הרי אתה מטיס לבד את הPMDG שלך בדיוק כמו שטייס יחיד יכול לתפעל 737 אמיתי מבחינת עומס העבודה. אני לא אומר שזה קורה מחר בבוקר, אבל אני מנחש שזה יקרה עוד בימי חיינו. זו רק שאלה של זמן ואמינות. החללית שג'ף בזוס עלה איתה לחלל לא כללה טייס.
 12. אתה אומר את זה היום, לא בעתיד. יותר ויותר פונקציות עוברות אוטומציה. רובוטים מכינים קרמבו כי הם יכולים לעשות את זה טוב, מהר ובטוח יותר מבני אדם. כבר היום בתנאי מזג האויר הגרועים ביותר רוב מטוסי הנוסעים נוחתים לבד. הבעיה של הסעה תיפטר - רכבים אוטונומיים זו בעיה הרבה יותר מורכבת. וגם - הסעה זה בכלל משהו שאפשר לתפעל מהמגדל עם שלט. חלק מאוד מאוד מצומצם מהטיסה מצריך מגע יד אדם. אין בהטסת מטוס נוסעים מנקודה לנקודה שום אלמנט שאוטומציה לא יכולה לעשות טוב יותר מבני אדם. אין פה שום אלמנט חשיבתי או יצירתי. וברוב מקרי החירום תכנות נכון יטפל טוב יותר מבני אדם שצריכים עכשיו בלחץ לחפש בצ'קליסטים מה עושים כשמשהו מוזר קורה.
 13. לא משנה, ציירתי מה שהבנתי.... https://flightsim.to/file/16457/dcdesigns-pt-17-stearman-iaf
 14. אני עובד על צביעה לסטירמן של חיה"א לMSFS. מישהו יודע לתת לי תקריב או לומר איזה סמן טייסת זה? הנה התוצאות בינתיים - אבל אני לא מוצא צילום ברזולוציה טובה של הסמל.
×
×
 • יצירת חדש...