עבור לתוכן
Amir Paz

דרוש: מנהל חטיבה.

Recommended Posts

שלום חברים,

אלמוג עטר עתיד לסיים את תפקידו בקרוב ודרוש מנהל חטיבה חדש שיחליף את אלמוג.   דרישות סף לתפקיד:

-גיל 21

-חברות של שנתיים ב VATIL לפחות

-ללא עבר משמעתי ברשת VATSIM.

נא להעביר פרטים ישירות אלי למייל עד לתאריך 15 לפברואר לכל היותר.  יש לציין שם מלא ומספר VATSIM. 

a.paz@VATSIM.net

קישור לתוכן

אמיר,

קודם כול צר לי מאוד שאלמוג מסיים את התפקיד. אני חושב שיש לו המון ידע, יכולות ואישיות נהדרת.

תרומתו לחטיבה פשוט ענקית.

אני מאחל לו המון הצלחה בלימודי פיקוח ובטוח שיהיה לנו במדינה פקח נהדר.

אני מקווה שאלמוג ימשיך לתרום בחטיבה.

בבקשה תפרסם מהם ציפיות ודרישות מהתפקיד?

קישור לתוכן

אלמוג נאלץ לסיים את התפקיד מתוך אילוצים אישיים.  בחירה שלו.

החטיבה קצת רדומה, אני מחפש מישהו שיש לו  ה מ ו ן.  מישהו שיכול לסחוף איתו עוד 6-7 חבר'ה שגם להם יש   ה מ ו ן  זמן פנוי.  

מנהל החטיבה צריך לעבוד מול VATSIM ומול הצוות שאותו הוא בוחר לנהל.  יש קצת דוחו"ת שצריך לעשות ולשלוח מידי פעם להנהלת האזור.

קישור לתוכן

שמנהל חטיבה מתחלף אז גם רצוי לבצע רענון שורות בצוות, אבל הזה לא אומר שכולם מתחלפים, הכל לפי שיקול המנהל החדש.

חברים יקרים, אני קורא לכל מי שרואה את עצמו מתאים להובלת החטיבה להגיש מועמדות.

באשר לדרישות, אני ממליץ להסתכל על הדרישות שפורסמו במכרז הקודם, אמיר בטח יסכים איתי שזה פחות או יותר אותו הדבר.

התפקיד:

מנהל החטיבה אחראי באופן בלעדי וישיר למינוי צוות החטיבה ולהובלת הצוות. המנהל רשאי לעצב את תבנית הצוות (אילו תפקידים קיימים בצוות) כראות עיניו.
המנהל קובע את היעדים לביצוע ומבקר את הנעשה ע"י קיום ישיבות צוות ופעילויות שונות בערוצי התקשורת של החטיבה.
מנהל החטיבה הוא הסמכות העליונה בצוות ורשאי לעצב את פני החטיבה כרצונו - בכפוף ובהתאם לחוקי/דרישות VATSIM ובהתאם להנחיות הכלליות ממנהל האזור.
מנהל החטיבה מדווח למנהל האזור ולסגן מנהל האזור.

משך התפקיד:

תחילת חפיפה לתפקיד: 1.12.2013
כניסה לתפקיד: 1.1.2014
סיום תפקיד: 1.1.2016
אפשרות הארכה: 1.1.2017

תאום ציפיות:

מנהל האזור וסגנו יעבירו לכל מנהל חטיבה נכנס (באזור VATAME) - מסמך ובו תאום ציפיות לתפקיד. להלן נקודות מתוך המסמך:  - מסמך זה תקף לכל החטיבות באזור VATAME

1. מנהל החטיבה אחראי לשלוח דוח"ות למשרד מנהל האזור בהתאם לדרישות הבאות:
-דו"ח מנהל חטיבה אחת לשלושה חודשים. (דו"ח זה מוצג לכלל חברי VATSIM במסגרת סיכומי פגישות ה EC).
-דו"ח פעילות במרחב אחת לחודש.
-דו"ח יעדי חטיבה אחת לחצי שנה (בתחילת השנה ובתחילת חודש יולי)
-דו"ח מענק דרגות פיקוח אחת לחודש.

2. הנהלת האזור תקבע יעדים לביצוע אחת לכמה זמן, באחריות מנהל החטיבה לעמוד ביעדים אלו. להלן היעדים לשנת 2014:
-ביצוע מטס אזורי אחת ל 60 יום. מטס אזורי הכוונה: FLY IN בין 2 שדות תעופה שנמצאים בתוך תחום VATAME. למשל: מטס מנתב"ג לטריפולי.
המטס יהיה בתאום החטיבות המשתתפות על מנת להבטיח שירותי פיקוח ביעד.

-גידול של 20 אחוזים במתן הדרגות החדשות שניתנות לפקחים במסגרת הדרכות החטיבה.
כלומר: אם בשנת 2013 בוצעו 10 הסמכות שונות, מצופה שבסוף שנת 2014 יהיו 12 הסמכות חדשות בחטיבה.

-ATO אחד (לפחות) פעיל בכל חטיבה רשומה תחת VATAME.

3. זמינות:
-אחת לכמה זמן מנהל האזור וסגנו יקיימו ישיבת צוות אזורית בשרת ה TS. מצופה ממנהל החטיבה להשתתף בישיבות אלו.
-זמן התגובה בערוצים המקובלים בחטיבה (מייל/פורום/TS/פייסבוק ועוד) לא יעלה על יומיים.
-זמן התגובה ממנהל החטיבה בערוצים המקובלים מול הנהלת האזור לא יעלה על 3 ימים . (מיילים מול הנהלת האזור)
-במידה ומנהל החטיבה לא זמין, מצופה שהעברת הכוח תבוצע לסגנו.

4 קשרי חוץ:
-מנהל החטיבה מתבקש לשמור על קשר ישיר (סקייפ) עם מנהלי החטיבות השונות באזור באופן רציף ללא קשר לאירוע כזה או אחר.

דרישות לתפקיד:

-רצון לשנות ולקדם את החטיבה באופן יוצא דופן.

-שליטה בשפה האנגלית (כלל הדו"חות והדיונים הקוליים מתקיימים בשפה האנגלית).

- חברות ברשת VATSIM בשנתיים האחרונות.

הוראות הרשמה למכרז:

1. סגירת המכרז: יום שישי, 22 לנובמבר.

2.החלטה תתקבל בתאריך 25 לנובמבר. מייד לאחר קבלת ההחלטה הודעה תינתן לכלל המועמדים. המנהל הנבחר יתחיל תהליך חפיפה ויעמדו לרשותו 30 יום לבניית צוות חדש. ב 1.1.2014 מנהל החטיבה החדש והצוות החדש נכנסים לתוקף ומוכנים לתפקד באופן מלא.

3. נא לשלוח:
-קורות חיים
- נספח לקורות חיים; מהם ארבעת השינויים שהיית נוקט כמנהל חטיבה?

4. שימו לב שמנהל האזור (אנוכי) וסגנו - ׂ Thomas Mathieuׂ יהיו היחידים שייחשפו לקורות החיים ולנספח. ניתן לשלוח את המידע בעברית,
מנהל האזור ישתף את המידע באופן קולי עם סגנו טרם קבלת החלטה.

a.paz (at) vatsim.net

המון תודה לכל המעונינים ובהצלחה.

http://vatil.org.il/forum/index.php/topic/40864-%D7%9E%D7%9B%D7%A8%D7%96-%D7%9C%D7%AA%D7%A4%D7%A7%D7%99%D7%93-%D7%9E%D7%A0%D7%94%D7%9C-%D7%97%D7%98%D7%99%D7%91%D7%94/

קישור לתוכן

אלמוג נאלץ לסיים את התפקיד מתוך אילוצים אישיים.  בחירה שלו.

החטיבה קצת רדומה, אני מחפש מישהו שיש לו  ה מ ו ן.  מישהו שיכול לסחוף איתו עוד 6-7 חבר'ה שגם להם יש   ה מ ו ן  זמן פנוי.  

מנהל החטיבה צריך לעבוד מול VATSIM ומול הצוות שאותו הוא בוחר לנהל.  יש קצת דוחו"ת שצריך לעשות ולשלוח מידי פעם להנהלת האזור.

שלום חברים,

כמו שרשם אמיר, אני נאלץ לוותר על התפקיד מאילוצים אישיים (גרגורי רמז על זה למעלה :hi: ), כאלו שלא מאפשרים לי להשקיע את הזמן שהייתי רוצה להשקיע כאן.

בשנה וקצת שבהם ניהלתי היה לי המון זמן פנוי (אחת מהסיבות למה בחרתי להתמודד לתפקיד מנהל החטיבה) ולצערי המשאב הזה כבר לא עומד לרשותי וזה הזמן להעביר את המושכות הלאה למישהו שיוכל להשקיע ולהצעיד את החטיבה קדימה.

אני לא הולך לשום מקום, אני אהיה כאן כמו תמיד ואמשיך לעזור, לקדם ולעמוד לרשות המנהל/צוות החדש בכל עניין שהוא.

כל מי שרואה את עצמו מועמד ראוי לנהל את החטיבה נא לשלוח מייל לאמיר - התפקיד מאוד מעניין ומאתגר !

קישור לתוכן

עם כל הכבוד לרצון הטוב, מי שצריך שיספקו לו עזרה לדעת מה נדרש מבעל התפקיד, כנראה עדיין לא מספיק בעניינים בכדי לקחת אותו על עצמו.

.בהצלחה למועמדים, קהילה גדולה ויפה סומכת על מנהל החטיבה שימשיך לקיים ולקדם את התחביב היפה הזה שלנו. בהצלחה לנו, כחטיבה, למצוא את המתאים.

קישור לתוכן

חשבתי תחילה לא להגיב, אך במחשבה שניה כן אכתוב כמה מילים מזווית ראייתי את מצב החטיבה,יתכן ויהיו כאלה שלא יסכימו איתי בפורום וזה בסדר גמור,נכתב " החטיבה קצת רדומה, אני מחפש מישהו שיש לו  ה מ ו ן.  מישהו שיכול לסחוף איתו עוד 6-7 חבר'ה שגם להם יש   ה מ ו ן  זמן פנוי. " הייתי מחליף את המילה קצת ומוסיף קצת הרבה.

שנים רבות אני חבר בחטיבה ,(חטיבה בצה"ל מורכבת מחמישה גדודים כ-3000 חיילים) לי נוח לכתוב קהילה ,קהילת חובבי טיסה ווירטואלית,אגב,מישהו יודע מה מספר החברים הפעילים בקהילה?אני לא יודע.כן אני יודע שהיו זמנים טובים ופוריים בעבר,לאותם ימים אני מתגעגע,ימים של חדרי בקרה,ימים של כנסים,ימים של סיורים ,ימים של פעילות שבועית קבועה,לצערי בשנה האחרונה הרגשתי רפיון בפעילות,הצד החברתי בפעילות הקהילה כמעט ולא קיים.

שאלתי חבר קהילה ותיק שעשה רבות למען הקהילה מדוע הוא לא מגיע לכנסים,תשובתו הייתה "אני כמעט ולא מכיר אנשים משם,  לכן אין שום סיבה שאני אשתתף" ,מה שמנהל חייב לעשות כשהוא לוקח תפקיד כה חשוב בניהול קהילה  אשר קולם של החברים נשמע ברמקול אך את פניהם לא רואים במסך

לדאוג לצד החברתי,עדיף אולי פחות אירועים ברשת אך להגביר את גיבוש החברים כי רק כך ניתן לקיים לאורך זמן רמה גבוהה של חיי קהילה פורחת.

אסיים  בברכת דרך צלחה לאלמוג ותודה על כל מה שתרם לקהילה בשנה וקצת כמנהל החטיבה,אני מאחל למנהל החדש הצלחה בתפקידו ,הצלחתו היא הצלחתנו.

אשמח לקבל סקירה מהם הנושאים שהושגו במשך השנה וקצת.

קישור לתוכן

מצטרף בהחלט לדבריו של צבי ואף מחזק אותם . אני מודע לקשיים ולמאמצים הדרושים לניהול החטיבה. לכן חשוב ביותר שלצוות הניהול החדש יתמנו חברים שזמנם בידם. חשוב ביותר  לא לוותר על מסורת שהוכיחה עצמה בעבר חדר בקרה והמפגש השנתי- שניהם גם יחד תרמו רבות להכרות בין החברים ולגיבוש החטיבה. אנחנו קהילה מאוד מיוחדת המתאפיינת באהבה משותפת לטיס מגוונת מבחינת הגיל מכל חלקי הארץ.לכן הנחיצות שבמפגשים .

מובן מאליו שתמיד ניתן לשפר ולהפיח רוח של עשייה  ויצירה לטובת החטיבה.

תודה לאלמוג על תרומתו לחטיבה ומאחל הצלחה בהמשך הדרך.

קישור לתוכן

על מנת להמחיש את כוונתי עד כמה אין בקהילה קשר חברי ראו לדוגמא הודעה שפורסמה אודות האסון שפקד את רן בן שמואל במות אימו האהובה, רן חבר קהילה מאוד וותיק ,126 צפיות 13 תגובות, בקושי ממלא דף, לזה אתם קוראים קהילה מלוכדת? לדעתי לא, מה קשה לאותם 126 חברים לכתוב משתתפים בצערך? הקהילה מנותקת וחייבים לחבר אותה מחדש, מהר.

קישור לתוכן

צבי יש לי שאלה אלייך:

האם הגשת מועמדות לניהול החטיבה?

אפשר להתווכח על מה חסר בחטיבה ומה לא  אולי עצם העובדה שאתה לא טס ברשת אני פשוט מגדיר אותך כמנותק, כי הקהילה החברתית מתחת לפני השטח חיה בועטת תפנה כמה דקות לשבת בשרתי הטיפ ספיק או הקבוצות, אנשים כאן קובעים מדיי שבוע להיפגש בנתב"ג, יוצאים ביחד ואפילו טסים לחו"ל ביחד. לא צריך את צוות החטיבה שיאכיל בכפית עם משאב זמן מוגבל גם בתחום הזה, נכון זה חשוב אבל אלה סידרי העדיפויות, ואם בעבר יוזמות למפגשים היו מגיעות מאנשים מיחוץ לצוות החטיבה היום זה כמעט לא קיים.

הצוות שם נר לרגליו בשנה וחצי האחרונות לחזק את מערך הפיקוח וזה נשא פרי בפיקוח כמה פעמים בשבוע ובסופ"שים, מה שלא היה כאן בעבר.

לגבי מה שכתבת בהקשר רב"ש- זה מקומם וגם מעיד על ניתוק (טכנולוגי) עיקר התנועה של הקהילות לא רק שלנו ולא רק בתחום הסימולוטור עובר היה בצער (אן שלא) דרך הפייסבוק כמעט כל חבר ואטאיל בעבר או בהווה כתב לרן על העמוד שלו , ויש אנשים כמוני שלא מרגישים צורך לכתוב פעמיים בשני מקומות שונים רק כדי להראות שאכפת להם (בעיניי זאת צביעות בצורה מסויימת).

קישור לתוכן

לא הגשתי מועמדות. תמשיך לחיות בתוך בועה, לא כועס עליך תמשיך להיות כפי שאתה, ערב טוב ונעים.

נאה דורש נאה מקיים

בהצלחה

קישור לתוכן

צבי היקר, אני בדרך כלל לא מתערב בנעשה פה , הפעם נזרק רעיון לאויר, אני חושב שאתה יכול החלט לתרום רבות בתור מנהל חטיבה, את הקול שלי קיבלת, עכשיו גש והגש מועמדות.

קישור לתוכן

תודה חברים על הפירגון,כפי שידוע לחלקכם אני חבר קהילה מאז 2003,נאמר כאן שאני מוגדר כמנותק וזה לא נכון בעליל,אני מתחבר לאתר כמעט מידי יום ומתעדכן בנעשה,אני מגדיר מנותק מהקהילה לאחד ויש רבים אחרים המוגדרים כחברי חטיבה שלא איתנו כבר שנים,זה שיש לי בעיה עם הסימולטור בהחלט לא אומר שאני מנותק.כל חיי נשמתי תעופה,החל מתקופת לימודי בתיכון "ביה"ס העיוני למקצועות התעופה" דרך תקופת הצבא בטייסת מסוקים ומקום עבודתי בטכניון בפקולטה לאווירונוטיקה,כך שהתחביב האהוב עלי הוא התעסקות בכל הקשור לתעופה.

במשך שנות היותי חבר בקהילה שימשתי כמנהל ביה"ס IFS ,החליף אותי בתפקיד יזהר חביב שלדעתי עשה את תפקידו בצורה מעולה אפילו טוב ממני,

שימשתי במסגרת תפקידי גם חבר בצוות החטיבה בתקופה שאיתי ארנון היה מנהל החטיבה,קיימתי סיורים לחברי החטיבה בטכניון ,ארגנתי כנס בשדה התעופה

בחיפה בעזרתו האדיבה של חברנו איציק בקשי,ארגנתי חולצות לחברי הקהילה,עזרתי תמיד בארגון כנסים אם בחגור ואם בהרצליה,עזרתי תמיד לצוות החטיבה

במטרה אחת ויחידה ,לקדם ולהצעיד את הקהילה קדימה וחלילה לא להחזיר אותה לאחור.

עכשיו לנושא מנהל חטיבה,אני מאמין באמונה שלמה שכל בעל תפקיד בעבר שנתן בהתנדבות מיכולתו וממרצו לחברה חייב לתת הזדמנות לאנשים מוכשרים

למצות את היכולת שלהם בלהנהיג קבוצת אנשים,יש כאלה,אני מאמין בחברים הצעירים ממני והמוכשרים ממני להנהיג ולקחת את המושכות לידיים ולהוביל את

הקהילה הנהדרת שלנו קדימה,יש לנו אנשים מצויינים ,אינטליגנטים,בעלי יכולות ניתן להם את ניהול החטיבה,אני אומר תודה אך הפעם אשמח תמיד ככול יכולתי

לעזור ולסייע ככל יכולתי למנהל החטיבה החדש שיבחר.

לשם הבהרה-אני לא טוען שבשנה וקצת לא נעשה דבר בחטיבה,נעשו דברים ותודה לכל מי שלקח חלק בעשייה,  תמיד טענתי ,בלי הידוק הקשר בין חברי

הקהילה שלא רק מעל גבי מסכי המחשב לא ניתן להחזיק לאורך זמן חיי קהילה פורחת.

בהצלחה למנהל ולצוות החדש.

קישור לתוכן

תודה חברים על הפירגון,כפי שידוע לחלקכם אני חבר קהילה מאז 2003,נאמר כאן שאני מוגדר כמנותק וזה לא נכון בעליל,אני מתחבר לאתר כמעט מידי יום ומתעדכן בנעשה,אני מגדיר מנותק מהקהילה לאחד ויש רבים אחרים המוגדרים כחברי חטיבה שלא איתנו כבר שנים,זה שיש לי בעיה עם הסימולטור בהחלט לא אומר שאני מנותק.כל חיי נשמתי תעופה,החל מתקופת לימודי בתיכון "ביה"ס העיוני למקצועות התעופה" דרך תקופת הצבא בטייסת מסוקים ומקום עבודתי בטכניון בפקולטה לאווירונוטיקה,כך שהתחביב האהוב עלי הוא התעסקות בכל הקשור לתעופה.

במשך שנות היותי חבר בקהילה שימשתי כמנהל ביה"ס IFS ,החליף אותי בתפקיד יזהר חביב שלדעתי עשה את תפקידו בצורה מעולה אפילו טוב ממני,

שימשתי במסגרת תפקידי גם חבר בצוות החטיבה בתקופה שאיתי ארנון היה מנהל החטיבה,קיימתי סיורים לחברי החטיבה בטכניון ,ארגנתי כנס בשדה התעופה

בחיפה בעזרתו האדיבה של חברנו איציק בקשי,ארגנתי חולצות לחברי הקהילה,עזרתי תמיד בארגון כנסים אם בחגור ואם בהרצליה,עזרתי תמיד לצוות החטיבה

במטרה אחת ויחידה ,לקדם ולהצעיד את הקהילה קדימה וחלילה לא להחזיר אותה לאחור.

עכשיו לנושא מנהל חטיבה,אני מאמין באמונה שלמה שכל בעל תפקיד בעבר שנתן בהתנדבות מיכולתו וממרצו לחברה חייב לתת הזדמנות לאנשים מוכשרים

למצות את היכולת שלהם בלהנהיג קבוצת אנשים,יש כאלה,אני מאמין בחברים הצעירים ממני והמוכשרים ממני להנהיג ולקחת את המושכות לידיים ולהוביל את

הקהילה הנהדרת שלנו קדימה,יש לנו אנשים מצויינים ,אינטליגנטים,בעלי יכולות ניתן להם את ניהול החטיבה,אני אומר תודה אך הפעם אשמח תמיד ככול יכולתי

לעזור ולסייע ככל יכולתי למנהל החטיבה החדש שיבחר.

לשם הבהרה-אני לא טוען שבשנה וקצת לא נעשה דבר בחטיבה,נעשו דברים ותודה לכל מי שלקח חלק בעשייה, תמיד טענתי ,בלי הידוק הקשר בין חברי

הקהילה שלא רק מעל גבי מסכי המחשב לא ניתן להחזיק לאורך זמן חיי קהילה פורחת.

בהצלחה למנהל ולצוות החדש.

צבי ידידי,

מסכים איתך במאה אחוז... כל מילה כסלע!

קישור לתוכן

נא להתחבר על מנת להגיב

You will be able to leave a comment after signing in

התחברות לאתר

• יצירת חדש...