עבור לתוכן
Tal Asherov

איזה סימולטור לבחור?

Recommended Posts

אז ככה יונתן ,

א. לא אמרתי שמנוע מז''א חשוב יותר ממודל , אבל המודל של ACCUSIM לדוגמא בFSX בשילוב עם ASN מתקרב מאוד לתחושת המציאות לפי התגובות בכל פורום אפשרי של טייסי ססנות וכו , ספק גדול אם XPLANE מציג חוויה כזאת כי ASN אין שם ותזכיר לי  בדיוק איזה מודל לססנה יש שם שהוא יותר ראליסטי מה ACCUSIM ?

ובוא לא נשכח שגם XPLANE וגם FSX זה סימולטורים של מחשב ביתי - תחושה כמו במציאות אף פעם לא תהיה ,לדעתי FSX בסדר גמור ,צעצוע זה לא ומיקרוסופט יכולים להגיד מה שבא להם אבל מה שPMDG עשו למודל ההטסה ודימוי הFBW ב77 , מראה שמה שאמרת על מודל הטסה צעצוע זה קשקוש בלבוש , אם ל 77 של XPLANE יש מידול FBW יותר טוב מל 777 של PMDG אני עובר עוד היום ל XPLANE איך אני איתך ?

* הקביעות שלי לגבי XPLANE מסתמכות על מה שאני רואה בפורומים שונים בגולה , בסרטונים שאתם שולחים וממידע באתרים של המפתחים והפורומים שלהם אני יהיה ישר ואגיד מראש שבחיים לא התקנתי אותו אפילו , אבל בו תהיה ישר ותגיד גם אתה מה הנסיון שלך בFSX וPMDG - אם מה שזכור לך זה מכשירים תקועים , אז מישהו פה בOFF רציני וכנראה לא הגדיר טוב את העסק או לוקה בתפעול המטוס\הסימולטור .

ב. לגבי כל שורת המטוסים שציינת , הקוקפיט שלהם לא מתקרב לרמת האיכות של PMDG או AEROSOFT לא במודל ולא בטקסטורה , אפילו ה LDS הוותיק נראה יותר טוב ,ה757 ממש לא דומה למציאות ונראה פשוט רע לצורך השוואה מטוסים כמו ה PSS הישנים מFS2004 שמים אותו בכיס הקטן כנל לגבי ה 747 וה777 שנראים פשוט רע , חבל שהיוצרים לא השקעיו קצת יותר...

כמובן שה IXEG יוצא מן הכלל והוא אכן פנטסטי במידול הקוקפיט.(דרך אגב ENIGMA SIM\QW מכינים 737 קלאסיק שנראה יותר טוב ממנו ל FSX אתה מוזמן להתרשם.. ).

ג. על זה שPMDG יותר איכותי , אמין ואני בטוח שמדמה הכל בצורה הטובה ביותר אני לא מתווכח וגם לא רוצה להתווכח מול IXEG כי אני באמת לא מכיר אותם יותר מידי אבל נכון להיום ה737 שלהם זה בכלל מוצר שלא קיים בשוק לצרכנים אז מאיפה לך מה הוא יהיה שווה בפועל ? הצהרות של החברה המפתחת בלבד ? אני אומר תשבוחות על הNGX אחרי 4 שנים שאני מטיס אותו , ותשבוחות על PMDG שכבר 8 שנים אני צרכן שלהם.

PMDG זה חברה שהשם שלה הולך לפניה , הם מונופול והשרות שלהם והיחס לצרכן דיי מחורבן , אבל לצערי הרב , אין להם ממש מתחרה ברמתם , לא  היום ולא בעוד שנתיים.
ויונתן , כמו שגל אמר , IXEG עוד לא סיימו למדל את ה FMC אפילו והNGX זה מוצר שיצא בשנת 2011 , לדעתי זה אומר הכל ..

ד. גם ב FS2004 היו מטוסים כמו ה MD80 של FLY THE MADDOG שרמת מידול ופירוט המערכות שלהם היא פסיכית לחלוטין וכוללת פיצ'רים שלא נופלים מהNGX ,זה לא אומר שהמטוס יותר טוב , ובהשוואה רוחבית , כמובן שהNGX עליון עליו בתחומים השונים.

ברור שלXPLANE יש את היתרונות שלו בהרבה פרמטרים על FSX ובגדול זה פלטפורמה הרבה יותר טובה - אני מודע לזה , הגרפיקה , הביצועים , ניצול המחשב ,העומק של התמונה , כל הדברים האלה מחורבים לגמרי ב FSX , אבל שוב , לצערי , ובאמת לצערי , עולם התוספים שם מפגר בכמה שנים אחרי FSX , עובדה שלמרות ה IXEG או כל שם אחר שאתם כותבים פה , הרוב המוחץ ברשתות הטיסה הוירטואליות טס בFSX\P3D ולא ב XPLANE ואני לא רואה את זה משתנה (לצערי כבר אמרתי ? ) בשנים הקרובות.

ולסיכום , העיקר שהמשתמש נהנה , המטרה שלי היא לא לשכנע אותך למה FSX יותר טוב מ XPLANE (ואני יודע שהוא לא ) או הלעביר אותך אליו , אלה שתבין מדוע עדין רוב האנשים בקהילה פה משתמשים עדין ב FSX , וזה לא כי הם עצלנים או מקובעים .
אבל בשורה התחתונה , העיקר שהמשתמש נהנה וטס - שכל אחד יעשה מה שטוב לו ומה שגורם לו לרצות לטוס ברשת , מטרת העל אחרי הכל.

קישור לתוכן

פייר מקריאה מעמיקה של הדיון הזה אני לא מצליח להבין דבר אחד.

למה אתם מנסים למשוך אחד את השני לסימ' שלכם? מה זה משנה אם הבן אדם טס בfsx או בxplane. השיקול ההגיוני היחיד שעולה לי לראש זה אם מישהו מכם מקבל אחוזים.

בבית שלו שכל אחד יעשה מה בראש שלו, תתקינו מה שבא לכם ותטוסו עם איזה הגדרות שבא לכם העיקר תטוסו ברשת.

כל אחד הציג את הטיעונים שלו, עכשיו זה כבר אגו. ויכוח מיותר.

חג שמח

קישור לתוכן

אלמוג זאת השוואה שצריכה להיעשות כל כמה זמן , בסה"כ כל אחד מציג דעה אחרת , דיון לגיטימי לחלוטין כל עוד לא יהיו תגובות דמגוגיות בגרוש כמו הסרטונים שהביא פה נוי , כי גם ב FSX יש את ה 787 של abacus שלא ממש מחמיא וגם שמה אפשר לעשות מלא שטויות .....

מי שלוקח את זה לויכוח עם אגו , בעיה שלו , בסופו של דבר לכולנו יש מטרה משותפת ולא משנה באיזה פלטפורמה משתמשים.

אמיר , אומנם פנית ליונתן אבל כמה דברים:

- קודם כל אני אזכיר שחלק גדול מהטענות מוצדקות , חלק גדול אני גם ציינתי בעצמי , וכבר אמרתי שאני חושב שכרגע XP עדיין לא מוכן לענות על הצרכים של הרוב , אם כי אני חושב שבעתיד הקרוב המצב ישתנה לטובה.

- ושוב אתה חוזר על טענות שאני כבר עניתי עליהם , תחליף ל accusim כבר יש בפיתוח מאוד מאוד מתקדם , גם הוא נבנה ונבדק על ידי טייסים במציאות.

- מי אמר לך ש IXEG לא תהיה אינטגרציה מול PFPX? לתוכנה הזאת כבר יש תמיכה חלקית בחלק מהמודלים של XP , אז זה בהחלט אפשרי ואני מאמין שIXEG יכולים בכיף לדבר עם aerosoft בנושא , וסוגיה מעניינת באמת , אני תכף אשאל בנושא שלהם.

לגבי PMDG ו ASN , הם עשו תכל'ס כדי לספק מנוע מזג אוויר למטוסים שלהם , ושוב , רק טיפה להתעניין ולחקור , יש מנוע כזה ב IXEG , וכבר הוצג בסרטונים האחרונים.

לגבי הציפיות לעתיד , אתה רואה יותר מדי שחור לטעמי.

אם PMDG שהם המונופול הכי גדול בשוק של FSX/P3D , רואים בפלטפורמה הזו כאחת שהם יכולים לגדול ולהשקיע בה משאבים (ושוב , יש מספיק ציטוטין מהמנכ"ל וזה לא משהו שאני סתם יורה) , כנראה שיש דברים בגו.

ואכן חג שמח

קישור לתוכן

ממש לא ברור לי איך אתה ממליץ לאנשים להתקין אותו היום כמו שהמצלת לטל , הבחור רוצה להטיס כבדים , אתה באמת שלם עם זה שהוא יקבל ב XPLANE יותר ממה שיקבל ב FSX ?

א. אני מטיס הרבה יותר מטוסים קלים מאשר כבדים

ב. אני מודה מאוד לגל על כל מילה של עזרה או יעוץ החל מבניית המחשב מאפס ועד התקנת הסימולטור.

קישור לתוכן

טל,

עד שתתחיל להטיס כבדים זה עניין של זמן.

היום 90% מהאנשים ואני לא מפחד להגיד את זה טסים לא יותר מחודש על מטוסים קלים וישר קופצים ל 737 לפני הבסיס האמיתי מניסיון.

אני אישית ממליץ לך לחשוב טוב טוב מה להתקין לפני שאתה עושה מהלך.

תחשוב קדימה, לא תרצה להטיס את ה 737-800 של אל על לאירופה? או את 777 לארהב? אני בטוח שתרצה ואת זה תוכל לעשות עם תוספים רצייניים רק ב p3d ובFSX.

המטוסים שיש כרגע בXP לא יותר מאיכות יופי ופחות מכשירית ואוטמציה כמו CS.

קישור לתוכן

נוי, 

התחלתי לללמוד כבדים כבר לפני כמה חודשים,

אחרי שנה+ שכללה קורס אזרחי מחזור 30 (אם אני לא טועה) עם עידו בוך וכ200 שעות CVFR וIFR על מטוסים קלים בארץ.

אך עדיין, אני אוהב לעשות טיסות על מטוסים קלים.

בגלל סיבה זו, החלטתי לבסוף ללכת על FSX, שיכול לשלב גם קלים וגם כבדים, עם אופציה פתוחה ביותר להתקנת X-plane.

תודה על התגובה,

טל

קישור לתוכן

אני פשוט אין לי כח להגדיר הכל מחדש (הגאים וכו) ולחקור איך עושים את זה ב XP, מה שהבנתי גם

לא כ"כ ידידותי בהשוואה ל FSX/P3D.

לולא זאת הייתי מתקין XP ובודק אותו לעומק, לאורך זמן.

קישור לתוכן

תלוי מה יש לך

יוק לצורך העניין זה רק לכייל , אבל מומלץ גם להגדיר כל מיני כפתורים , כמה שפחות להשתמש במקלדת  (אני אוהב להגדיר על היוק כפתור לניתוק ט"א , וכפתורים לתזוזה חופשית בקוקפיט ).

ומצערת לצורך העניין , להגדיר את הצירים (מצערת , מדפים וכדומה).

קישור לתוכן

כל הויכוח על איזה סימולטור "טוב" יותר,

מהצד זה נראה כמו מיסיונריות והויכוח בין הנוצרים ליהודים.

כל אחד מנסה לכפו את עליונותו של הסימולטור שלו.

במקום נצרות ויהדות כל אחד רואה סימולטור אחר.

במקום שיהודים הרגו את ישו אנשים אומרים שהסימולטור השני פחות טוב ובגלל קיומו אנשים לא נאורים לסימולטור הטוב יותר.

במקום להילחם על צדקת כל סימולטור ולהגיע לרמות שפל אני מציע לטל שינסה את כל הסימולטורים ויבחר את הטוב לעינייו.

קישור לתוכן

במקום שיהודים הרגו את ישו אנשים אומרים שהסימולטור השני פחות טוב ובגלל קיומו אנשים לא נאורים לסימולטור הטוב יותר.

במקום להילחם על צדקת כל סימולטור ולהגיע לרמות שפל אני מציע לטל שינסה את כל הסימולטורים ויבחר את הטוב לעינייו.

ברצינות?

קישור לתוכן

אני פשוט אין לי כח להגדיר הכל מחדש (הגאים וכו) ולחקור איך עושים את זה ב XP, מה שהבנתי גם

לא כ"כ ידידותי בהשוואה ל FSX/P3D.

לולא זאת הייתי מתקין XP ובודק אותו לעומק, לאורך זמן.

הפוך, ידידי.

בתפריט העליון: settings>joystick and equipment>axis. שמה מופיעה רשימת הצירים שיש לחומרה שלך. כשתזיז את את אחד מציריי הג'ויסטיק יופיע השינוי על הבארים הירוקים. ככה תוכל לדעת לאיזה ציר להגדיר איזה תפקיד.

הכי פשוט שהיה אפשר לבקש. בלשוניות שסמוכים לaxis תוכל לבחור גם להגדיר מקשים ולהגדיר חומרה מתקדמת.

דווקא XP מאוד ידידותי למשתמש בהרבה קטעים שFSX נוראי בהם.

עתה, אני מניח כי אין דבר המונע ממך להתקין XP ולבדוקו לעמוק. ובכל שאלה אתה מוזמן לפנות אליי, אשמח לעזור.

זה ממש פשוט. XP הוא סימולטור שבאמת אחרי 10 דקות של הכנות אתה יכול לעלות לאוויר ללא שום צורך בעוד תיקונים או תוספות.

10 דקות להגדיר בXPLANE ואתם באוויר.

קישור לתוכן

יהודים לא הרגו את ישו. 

קישור לתוכן

:fool:

קישור לתוכן

i stopped following after page two started

so... 70 responses later; over 1000 views

:D ?any definitive answer yet

They way deviated from the original subject pretty much after page two.

they no longer discussing which one is better,it evolved to a completely new debate :)

it is now more like rather X-plane is  considered a SIM or not :)

קישור לתוכן

לעולם לא תהיה תשובה סופית לדיון הזה. השאלה היא רק מה המאזן ומה המגמה.

אני לא חושב שצריך למצוא את המאזן והמגמה.

שני הצדדים הציגו טיעונים רבים, מכאן והלאה נשאר לחבר'ה להחליט... ולעלות לטוס ברשת...

קישור לתוכן

נא להתחבר על מנת להגיב

You will be able to leave a comment after signing in

התחברות לאתר

• יצירת חדש...