עבור לתוכן

Oren Geva

חבר חטיבה
 • הודעות פעילות

  43
 • הצטרפות

 • ביקור לאחרון

 • Days Won

  9

כל דבר שפורסם על-ידי Oren Geva

 1. אתם פשוט חושבים בקטן. האנשים של היום יחששו לעלות על מטוס אוטונומי. ובצדק. האם האנשים של עוד 100 שנה גם? ואני מגזים לגמרי כשאני אומר 100 שנה. במסע בין כוכבים הדרה המקורית היה להם מכשיר קשר ידני ושיחת וידאו עשו רק במסך הגדול בגשר החללית. בדור הבא כבר הטלפון שלהם היה בסיכה שעל המדים. הבן שלי למד שנתיים בזום. לא לקח 50 שנה מאז שמישהו דמיין את זה בלי לדעת מה זה אינטרנט ומה זה סלולרי ועד שזה שבר את כל מה שהצליחו לדמיין. לפני 100,000 שנה בני אדם לא התקרבו לאש. סוקרטס טען שהנחלת הכתיבה לאנשים תגרום לאנושות לאבד את היכולת לזכור. במאה ה19 אנשים פחדו לעלות על רכבות כי גוף האדם לא נועד לנוע במהירויות האלה. כשהתחילו לשווק טלפונים אנשמם פחדו שיתחשמלו כשיגעו בהם. כשהטלויזיות שווקו לראשונה, אנשים םחדו מהקרינה, כנל טלםונים סלולריים. קלטות אודיו איימו על תעשיית המוזיקה. ולעזאזל, גם היום יש אנשים שחושבים שעדיף לחטוף קורונה מאשר להתחסן. הנקודה היא שהטכנולוגיה והקדמה לא עוצרות בשביל אף אחד. כשזה יהיה יעיל, בטוצ וכלכלי מספיק, אף אחד לא ישאל אתכם אם אתם מעדיפים מטוס עם טייס או בלי.
 2. כלום לא מבטיח 10000 אחוז. אתה צריך רק 100. אבל כלום גם לא מבטיח 100%, גם לא טייס אנושי. ברדע שמערכת אוטונומית תהיה אמינה יותר טייס אנוש, זו תהיה בחירה עדיפה. ולדעתי אנחנו ממש לא רחוקים משם. אנחנו פחות רחוקים משם מאשר מהולדת הטיסה הממונעת. מםריע לך שזה עדיין לא 100%? אין מה לעשות עם זה. יהיה כאן שיקול של רמת אמינות מול עלויות. טייסים זה סיפור יקר, ואם הם פחות יעילים ועושים יותר טעויות ממכונה, הם לא יהיו.
 3. מה זה "טייס אוטומטי עושה טעות"? איזה החלטות הוא מקבל? ברור שיש תקלות. כמו כל מערכת, יש דרבים להגברות האמינות - כפילויות, יותר זמן בדיקות, אלקטרוניקה יותר איכותית - זה עניין של זמן וכסף - וצורך. השוק כיום מקבל את הטייס האוטומטי הקיים, ויש חברות שמנסות לפרוץ את המחסומים. בצורה שבה טייס אוטומטי עובד כיום, הוא אכן צריך עיניים אנושיות והבנה של איך מתפעלים את הכלי. אני לא טוען שמחר בבוקר מטוסים הם אוטומטיים. אבל מחרתיים בהחלט כן.
 4. אני מסכים עם איתי פה לגמרי, גם אצלי זה כך. לכולם יש עבודה, ילדים, לימודים. לא שאני לא מתחבר לפעמים ספונטני, אבל "לעשות טיסה" רצינית זה זמן. תכנון, נתיב, הכנות על הקרקע, במקרה הטוב שעתיים, ויש שני יעדים בשביל זה, קפריסין ורודוס פחות או יותר. הודעה מראש לא פוגעת בכלום - אם פקח יודע שהוא הולך להתחבר, כמה שיותר מוקדם עדיף, ו"משמרות" ליום קבוע זה אפילו עוד יותר טוב - אני מבין את התסכול שאין תנועה. אבל צריך לייצר שגרה בכדי שאנשים ידעו להתכוונן לזמן הזה. וצריך לפרסם את זה בדף האירועים של ואטסים ולקדם את זה בחברות הוירטואליות והחטיבות באופן פעיל. הפיקוח בארץ בסה"כ ברמה גבוהה. אם יום בשבוע - או אפילו פעם בשבועיים או בחודש יהיה מפורסם מראש, וזה יקרה בעקביות ולאורך זמן יש מצב שזה יזמין טיסות. מיוון/איטליה/בלקנים/אוקראינה זה לא כ"כ נורא. אבל מגרמניה, צרפת, ספרד, בריטניה - אלה בהחלט טיסות שצריך להתכונן אליהן ולפנות להן זמן. ואם זה לא מפורסם מראש אתה לא נכנס בכלל למערכת השיקולים של הטייסים הזרים. כאמור - מציע שוב לנסות שת"פ עם יוון/קפריסין/תורכיה. שיהיה אירוע חודשי east mediteranean. אפילו עם מצרים.
 5. צריך פשוט לתאם את זה עם יוון/קפריסין/תורכיה - ואולי אפילו עם מצרים ולבנון. היסטורית תמיד שת"פים עם החטיבות היוונית והתורכית היו מוצליחם - כן - בגלל המרחק. וכן - מבאס לטוס לארץ. אם אין לך 3-5 שעות בשביל, אין מאיפה. סתם טיסה ארוכה מעל ים בשביל 10 דקות פיקוח לנחיתה.
 6. מה קורה כשטייס טועה? כשהוא לא מרוכז? כשהוא חולה? הדברים האלה קורים הרבה יותר מכשלים בתכנה. תראה נתונים אמיתיים - http://www.planecrashinfo.com/cause.htm https://www.flightdeckfriend.com/ask-a-pilot/why-do-planes-crash/ יש עוד הרבה. הנקודה היא שהגורם האנושי הוא גורם מספר אחת לתאונות. אגב, גם כשלים טכניים - סיכוי טוב שאוטומציה של הטיפול הטכני במטוסים בהחלט תשפר את הסטטיסטיקה גם של הגורם הזה לתאונות. אף אחד לא מבטיח שמי שתכנת את האוטומציה עשה את זה טוב - לכן בודקים את האוטומציה. ואחרי שיבדקו מספיק ינסו בשטח. ואז יהיו תאונות ויתוקנו כשלים. וזה יגיע לרמת האמינות הנדרשת - שבוודאות תהיה הרבה יותר גבוהה מכל מערכת שצריכה בנאדם שישמור עליה.
 7. כרגע אף אחד. בעוד מאה שנה, כולם.
 8. גם טייס אנושי לא בהכרח מצליח. אני מאמין שברוב המקרים יש סיכויים טובים יותר שמחשב יצליח במקום שאנשים עושים טעויות. זה קורה במכשירים לספירת כסף, במפעלים לייצור מכוניות ובלמיון דברים אחרים. כן, יהיה מחיר לקדמה - גם בחיי אדם - אבל התהליך הוא בלתי נמנע. כמו שאלעד אמר, פעםן היה מהנדס טיסה בכל מטוס נוסעים. היום מטוסי סילון דו מנועיים כבר מורשים לטיסה עם טייס יחיד (מטוסי מנהלים). הסיבה שבמטוסי נוסעים עדיין נדרשים שני טייסים היא ביטוחית... הרי אתה מטיס לבד את הPMDG שלך בדיוק כמו שטייס יחיד יכול לתפעל 737 אמיתי מבחינת עומס העבודה. אני לא אומר שזה קורה מחר בבוקר, אבל אני מנחש שזה יקרה עוד בימי חיינו. זו רק שאלה של זמן ואמינות. החללית שג'ף בזוס עלה איתה לחלל לא כללה טייס.
 9. אתה אומר את זה היום, לא בעתיד. יותר ויותר פונקציות עוברות אוטומציה. רובוטים מכינים קרמבו כי הם יכולים לעשות את זה טוב, מהר ובטוח יותר מבני אדם. כבר היום בתנאי מזג האויר הגרועים ביותר רוב מטוסי הנוסעים נוחתים לבד. הבעיה של הסעה תיפטר - רכבים אוטונומיים זו בעיה הרבה יותר מורכבת. וגם - הסעה זה בכלל משהו שאפשר לתפעל מהמגדל עם שלט. חלק מאוד מאוד מצומצם מהטיסה מצריך מגע יד אדם. אין בהטסת מטוס נוסעים מנקודה לנקודה שום אלמנט שאוטומציה לא יכולה לעשות טוב יותר מבני אדם. אין פה שום אלמנט חשיבתי או יצירתי. וברוב מקרי החירום תכנות נכון יטפל טוב יותר מבני אדם שצריכים עכשיו בלחץ לחפש בצ'קליסטים מה עושים כשמשהו מוזר קורה.
 10. לא משנה, ציירתי מה שהבנתי.... https://flightsim.to/file/16457/dcdesigns-pt-17-stearman-iaf
 11. אני עובד על צביעה לסטירמן של חיה"א לMSFS. מישהו יודע לתת לי תקריב או לומר איזה סמן טייסת זה? הנה התוצאות בינתיים - אבל אני לא מוצא צילום ברזולוציה טובה של הסמל.
 12. הסייטיישן מאוד מדויק, ראיתי סרטונים ביו יטיוב וזה די מדהים מה שהקבוצה הזו עשתה. גם מה שהיא עשתה עם הגרמינים. הjust flight פשוט מדליק, אני מאוהב במטוס הזה, ובמיוחד בvr.
 13. יחד עם המחסור יש גם היצע רב של טייסים שפוטרו. כך שאני לא חושב שלאורך זמן יהיה שינוי בשכר טייסים. יכול להיות שהביקוש יגדל עם דרישה יותר ויותר גדולה וכלכליות עולה של המטוסים הקטנים יותר, ופחות קוים של A380, אנחנו רואים שגם אתיחאד ואמירייטס נפטרים מהם.
 14. ממה שאני יודע, בארה״ב משכורות של טייסים לא מטורפות. בחברות האיזוריות - ובוא נאמר את האמת, אתה תתחיל משם אם לא באיזה אייר טקסי - השכר הוא נמוך מ-100,000 דולר בשנה, וגם קצין ראשון באיירליין גדולה זה סדר הגודל. נכון שבדרגת קפטן ואחרי שנים השכר עולה משמעותית, אבל הוא לא שונה מאוד משכר של בכיר בהייטק. היות ואתה נדרש להשקיע לפי האמור לעיל שכר של 4 שנים לפני שתוכל להתחיל להרויח, וגם אז - אתה קורא לזה ״להחזיר״ - אבל מה עם שכר דירה? אוכל? חשמל? רכב? להחזיר עלות הלימודיפ הזו נראה לי סדר גודל יותר איטי מלהחזיר את 60000 השקלים שעלה לך תואר במדמ״ח. בקיצור, נראה לי מסוכן ולא כלכלי, אם כלכלה זה העניין. כמובן שאם זה החלום שלך, אז לך על זה. דעתי האישית היא שזה הופך מהר מאוד להיות ״עבודה״.
 15. שלום לכולם! למי שלא ראה בדיסקורד וגם למי שיגיע לכאן בעתיד - הוצאתי השבוע אפליקציה קטנה למעקב ומידע ברשת ואטסים - אשמח אם תתנסו בה ותיתנו פידבק. תודה! VatView for iOS VatView for Android
 16. https://flightsim.to/file/5125/iaf-hofit
 17. כמו כל צביעה אחרת. פורשים את הזיפ לתוך תיקית ה community שלך.
 18. טוב, הדיאמונד גם עלה... https://flightsim.to/file/4967/diamond-da-40-tdi-4x-cyc
 19. כן, אני יודע, אבל זו פשוט אותה סכמה כמו השני... אז שניים במחיר אחד. בהזדמנות, עושה עכשיו את הדיאמונדים.
 20. נחתה עלי היום המוזה, וצבעתי שתי צסנות ישראליות - של מונאייר ושלFNA, שתי ה172SP היחידות שמצאתי תמונות שלהן בארץ. https://flightsim.to/file/4886/cessna-172-moonair-4x-cwk https://flightsim.to/file/4882/cessna-172-fn-aviation-4x-cwh https://flightsim.to/file/4967/diamond-da-40-tdi-4x-cyc תהנו
 21. בדיוק באתי לפרסם את זה - https://flightsim.to/file/4222/eilat-city
 22. עכשיו זה רשמי - https://fselite.net/news/david-rosenfeld-previews-ben-gurion-for-msfs/ שיגיע מהר!
 23. טסתי עליו שתי טיסות שלמות, והוא אחלה. הם כתבו בריליס נוטס שלהם שהם לא נגעו עדיין בטייס האוטומטי, אבל שהוא מתנהג טוב יותר בגלל שיפורים במודל הטיסה. לא היו תופעות חריגות למעט זה שלחיצה על כפתור הalt לאחר שאתה מכוון גובה יעד שמה את הגובה הנוכחי וזה קצת גרם לי לאיבוד שליטה, אבל זו טעות אנוש. הם שיפרו את האויוניקה בצורה מאוד משמעותית, ולפי סרטונים שראיתי, מאוד קרוב למציאות.
×
×
 • יצירת חדש...