עבור לתוכן

amir friedland

חבר חטיבה
 • הודעות פעילות

  1,875
 • הצטרפות

 • ביקור לאחרון

 • Days Won

  2

כל דבר שפורסם על-ידי amir friedland

 1. התשובה משתנה בין סוגים שונים של מטוסים והמערכות שעליהם אנסה לשתף טיפה עד כמה שאני מכיר... לגבי חימום PITOT: ג'טים , בSOP של באוינג כעקרון הPITOT HEAT נדלק אחרי הנעת מנועים וכמעט עד לפני כיבוי המנועים לאחר הנחיתה.. במטוסים האלה יש חיישנים שיודעים לפתוח מעגל בטמפ גבוהה על הקרקע ולמנוע מגוף החימום לעבוד סתם ולהנזק.. בחלק ממטוסי ה 737 לדוגמא יש פונקציית AUTO , בה המערכת פועלת ונסגרת בצורה אוטומטית על פי ההעקרון שהסברתי. בוכנה, בצ'קליסטים של מטוסי בוכנה מנסיוני בדכ יהיה רשום AS REQ להמראה , וOFF לאחר נחיתה , העקרון זה שאין שום חיישן שיכבה את החימום באופן אוטומטי , הגוף חימום מגיע לטמפ רצינית ועל הקרקע אתה מסתכן בנזק ביום חם בשלוב החוסר אוורור(פייפר\ססנה) ..בDA42 לדוגמא יש חיישן WEIGHT ON WHEELS בגלגל השמאלי , כל עוד המטוס על הקרקע לא משנה עם המתג על ON או OFF , המעגל פתוח והחימום לא עובד מעל טמפ מסוימת כדי למנוע חימום יתר.. אותו העקרון כמו ב737.. מבחנת תנאים להפעלה עד מה שאני מכיר מדובר על הפעלה בתנאי לחות נראת לעין (גשם , בסיס ענן , ערפל וכו ) בשילוב עם טמפ נמוכה שמוגדרת כתנאי התקרחות כל מטוס\חברה תגדיר משהו אחר בדכ זה בין 3 מעלות צלסיוס ל 10 מעלות צלסיוס.. ANTI ICE , מאוד משתנה בהתאם לסוג המטוס והמערכת.. יש כל מיני מינים וסוגים שונים של מערכות , נוזל , אוויר חם , BOOT כמו בATR וכו וכו בג'טים עד כמה שאני יודע בהנחה ומתוכננת המראה בתנאים רלוונטים הדבר נלקח בחשבון כמובן בתכנון ביצועי ההמראה והAI נדלק לאחר הנעת המנועים עד לאחרי ההמראה ביציאה מתנאי התקרחות. לדגומא ב737 יש WING AI ו ENG AI , על הקרקע הWING נסגר באופן אוטמטי בתנאים מסוים ( טמפ ודחף סוגר אותו להמראה ) והENG נשאר..מבחנת מצבם הפיזי של המתגים לדעתי כולם עוברים למצב ON ברוב החברות אבל לא יודע בוודאות של 100%. כל ההפעלה מתרחשת אחרי הנעת המנועים. במטוסים פשוטים יותר שיש מערכות DE ICE היא לא מופעלת על הקרקע אלה באוויר בתנאים הרלוונטים.. אבל זה מאוד משתנה בהתאם לסוג המערכת וסוג המטוס..
 2. אוו קשה מאוד להסביר לעומק מבלי להכנס לפרטים , בגדול הBAND הצהוב שומר עליך מהזדקרות או ממעבר MMO (שוק סטול ) עד לשינוי G של 1.3. טיסה באזור הצהוב ולמעשה אין לך טווח תנועה מלא , חתחות או פנייה שתזיז את הG שלך למעל 1.3 ובמקרה הזה אתה עלול לעבור MMO. מומלץ בשיוט לא לעבור את ה15 מעלות בכדי לא לכווץ את מעטפת המהירויות יותר מידי. המעטפת מתכווצת עם עלייה בגובה עקב ירידיה בצפיפות האוויר ובדחף , ובנוסף גם לעלייה בG מה שקורא בפנייה או חתחות. במקרה כזה אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מזדקרים או בגלל שעברנו את הגבול העליון או את התחתון... התופעה נקראת Mach Buffet.
 3. סט מדהים ואחלה של טיסה ! איך המטוס מתנהג ? בדרך קרנדו די מאכזבים..
 4. אהלן , היום בערב בשעה 22.00 אקיים הרצאה קצרה בנושא מטארולוגיה.נושא שסיימתי ללמוד במסגרת תאוריית ATPL לפני חודשיים ככה שהרבה חומר טרי בראש. על הפרק : - מבוא קצר מושגים בסיסים. - הסבר של שיטת ISA . - הבנת מושגי יסוד , חוקים וקריאת METAR & TAF . - פענוח מפת SIGWX טמפ ורוח. מוזמנים להגיע !
 5. איתי רעיון מעולה , אני בפנים.
 6. מצערות עדין רלוונטי מחיר לשתיהם יחד - 380 ש''ח מגיעות עם סט של 737 747 אך ללא הראשים המקוריים.
 7. חברים הזדמנות אחרונה לרכישה של המוצרים , עודכנו מחירים בהתאם . לצערי החל מעוד שבוע המוצרים לא יהיו רלוונטים יותר למכירה.. CDU - 1100 ש״ח MCP - 1000 ש״ח
 8. עדכון מחירים : פדלים - 600 ש''ח ראדיו פאנל - 850 ש''ח CDU - 1400 ש''ח MCP - 1300 ש''ח
 9. עדכון מחירים : פדלים - 500 ש''ח ראדיו פאנל - 750 ש''ח CDU - 1200 ש״ח MCP -1000 ש''ח אהלן , מפרסם מספר פריטים למכירה , הפריטים נקנו פחות או יותר באותו פרק זמן (4 שנים ) , נמכרים עקב חוסר שימוש מפרסם גם לינקים לדף מוצר מקורי מי שמעונין בהמשך פרטים שישאיר לי הודעה פרטית או בפוסט או בפייסבוק ואצור איתו קשר. נתחיל מהדובדבן , ACE PRO YOKE 737 CAPTAIN , נקנה ישירות מAVIATION MEGA STORE באמסטרדם , החברה ACE כבר לא זמינה ואין להשיג אותו יותר לדעתי באף חנות רשמית. מדובר ברפליקה אחד לאחד של YOKE 737NG כולל את כל הכפתורים מפסק קיזוז ניתק AP וPTT , קליפבורד אמיתי קופץ וסט מדבקות. חיבור USB PLUG AND PLAY. https://www.aviationmegastore.com/b737-yoke-captain-side-pro-version-last-two-ace737yoke-cp-complete-aircraft-controls-engineering-ace737yoke-cp-complete-b737ng-yokes-pedals/product/?action=prodinfo&art=154740 737NG MCP VIRTUAL AVIONICS http://store.virtualavionics.com.br/product/mcp737-r/ 737NG CDU OPENCOCKPITS - קיימים דריברים ל747\77\737\78 של PMDGו QW. https://www.opencockpits.com/index.php/en/products-en/item/FMC B-737 V3 Mounted & ready RADIO PANEL 737NG של חברת JETMAX , מוצר איכותי ביותר ! https://www.jetmax.ca/components/jetmax-navcomm1 בנוסף לאלו מוכר גם פדלים ומצערות של SAITEK שכולכם מכירים , אופציה גם לסט ידיות ל737 ו 747.
 10. נסה להריץ כמנהל אחרי ריסט למחשב , לפעמים זה כל הענין . במידה ולא עזר , חפש בSERVICES של ווינודס WMI PREFORNACE ADAPTER , תעשה לו ריסט ונסה להריץ על מצב אוטו' .
 11. טיסה 375 לליסבון ו 376 חזרה לב''ג , קצת תמונות מהגייט בליסבון (סינרי מדהים של MK ) ובנחיתה בנתבג בזריחה וסרטוני נחיתה , תהנו ! נחיתה בליסבון נחיתה בארץ
 12. אהלן , מה שאתה כותב לא רלוונטי זה לא היה מקור הבעיה , בכל אופו היא סודרה מול עומר. תודה בכל מקרה ושבת שלום
 13. שלום , לא יודע למי אפשר לפנות דרך האתר לא ממש מצאתי שמה דרך אשמח לנסות פה , קיבלתי ריג'קטים על מספר לוגים אחרונים עקב שימוש מידות משקל LB , הבנתי שברגע שישלח לוג חדש בKG אוטומטית הדוחות הקודמים יאושרו אך בגלל שיש לי ריג'קט בלוג האחרון המערכת רושמת לי שיש לי BID אחד כבר ואני לא יכול לשבץ טיסה חדשה.. אשמח לעזרה תודה , אמיר.
 14. קצת תמונות מהלג הכיפי הזה עם ה74 .לא נשאר עוד הרבה זמן איתו אז צריך להנות מכל רגע
×
×
 • יצירת חדש...